Gramofon Mediterraneo Gold Note

37 555,00 zł
Brutto

Tylko odbiór osobisty. Zapraszamy na odsłuch do naszej siedziby

Kolor
Ilość

Mediterraneo

włoski gramofon - innowacyjność i piękno jednym

W Mediterraneo w całej pełni widać włoski charakter i toskańskie źródła designu, w którym piękno łączy się z dążeniem do technicznej perfekcji. Mediterraneo skonstruowany jest na bazie z 60 milimetrowej, ręcznie rzeźbionej płyty wykonanej z drewna. Ten wyjątkowy element zapewnia elastyczność, wytrzymałość i ciężar a jednocześnie symbolizuje silny związek miejsca powstania, ludzi którzy go wytworzyli i tradycyjnej technologii.

Wszystkie krzywizny płyty podstawy zaprojektowano w ten sposób aby doskonale ją zestroić. Elementem wzmacniającym jest trzy-milimetrowa stalowa nierdzewna płyta. Oba elementy połączone są razem w 18 strategicznie wybranych punktach, a całą strukturę podstawy uzupełnia 2 centymetrowa wierzchnia płyta z czarnego polerowanego akrylu, w której zamontowano wszystkie podzespoły elektroniczny gramofonu. Takie rozwiązanie pozwoliło znacznie ograniczenie drgań i wibracji. Zakrzywiony kształt płyty to efekt pasji i możliwości technicznych. Chcieliśmy zmienić tradycyjny, prostokątny kształt podstawy i udało się! Niezrównany, pionierski projekt jest wynikiem połączenia w zupełnie nowatorski sposób: dużej sztywności konstrukcji, wysublimowanego wzornictwa i linii o eleganckim rysunku.

Mediterraneo korzysta z 12-woltowego silnika synchronicznego opracowanego dla flagowych modeli Bellagio: Zasilanie oparte na technologii PWM - Pulse Width Modulator transformuje napięcie zasilania w trybie AC-DC-AC w sposób liniowy, niwelując tym samym całkowicie wibracje silnika i zachowując jednocześnie jego bardzo wysoki moment obrotowy

Obroty silnika 33/45 sterowane są elektronicznie. Ustawienia użytkownika w zakresie prędkości obrotowej są zachowywane w pamięci gramofonu i pozostają niezmienione nawet po odłączeniu od sieci. Napęd z silnika przenoszony jest na talerz gramofonu poprzez wysokiej jakości pasek napędowy nakładany na talerzyk z polerowanego aluminium, o przekroju klepsydry, nałożony na oś silnika. Całość pracuje płynnie, minimalizując hałas i nierównomierność obrotów. Sześciocentymetrowej grubości talerz, wraz z osią talerza i łożyskiem wykonanymi z najtwardszej stali oraz brązu, zapewniają niezrównane wrażenia audio. Łożysko i napęd schowane w akrylowej płycie pozwoliły umieścić talerz bardzo blisko konstrukcji co pozwoliło wyeliminować zawirowania powietrza wynikające z ruchu obrotowego talerza. 4,5 centymetrowy talerz, wykonany z tworzywa Sustarin ( specjalnego polimeru PTE) wraz konstrukcją gramofonu gwarantuje doskonałe tłumienie wibracji, a duża masa talerza zapewnia jego stabilny ruch obrotowy.

Mediterraneo ustanawia nowe standardy dla gramofonów, gdzie doskonałe walory urządzenia

połączone zostały z prawdziwą pasją audio, inspirowaną pięknem miejsca skąd pochodzi.

W naszych poszukiwaniach kształtu kierowaliśmy się nie tylko znalezieniem nowego rozwiązania w celu udoskonalenia jakość dźwięku – chcieliśmy również pokazać elegancję i potęgę żywiołów, których echo zawarte jest w naszej konstrukcji. Wybór materiału pokazuje nasze przywiązanie do tradycji i pasję, sięgające daleko poza „muzyczny wymiar”

Potrójna, zbalansowana konstrukcja w celu uzyskania absolutnej czystości dźwięku

Masywna podstawa zbudowana jest z 3 warstw.

Innowacyjny silnik

PWM - Pulse Width Modulator transformuje napięcie zasilania w trybie AC-DC-AC w sposób liniowy , niwelując tym samym całkowicie wibracje silnika i zachowując jednocześnie jego bardzo wysoki moment obrotowy.

Duża masa talerza oraz “Dead design” Talerz o dużej masie, wykonany z tworzywa Sustarin ( specjalnego polimeru PTE) zapewnia płynny ruch obrotowy gwarantując jednocześnie doskonałe tłumienie wibracji (Dead design - wibracje są samoistnie wygaszane w materiale talerza)

Precyzyjne przeniesienie napędu

Oś wykonana z najtwardszej stali węglowej, rektyfikowanej i oksydowanej, połączona z łożyskiem to najbardziej precyzyjny układ napędu dostępny na rynku. Łożysko wykonane z polerowanego brązu, z dokładnością do setnej części milimetra, zapewnia idealną płynność pracy. Jedynie trzymilimetrowy dystans pomiędzy płytą akrylową a talerzem skutecznie eliminuje powstawanie turbulencji wynikających z przepływu powietrza

W zestawie

Dedykowane ramię Gold Note B5.1 oraz ręcznie wykonana osłona z akrylu

Mediterraneo dostępny jest w w kolorze czarnym lub białym

(drewniana dolna plinta MDF)

Wymiary: 470mm szer. | 210mm wys. | 360mm gł.

Waga: 25kg

https://goldnote.pl/mediterraneo.html

Jesteśmy firmą, która posiada "stacjonarny" sklep wraz ze studiem odsłuchowym, gdzie można wypróbować i porównać każdy z oferowanych przez nas produktów.

Praktykujemy też wypożyczenia sprzętu lub organizujemy domowe pokazy, które pomagają dokonać prawidłowych wyborów w zastanym środowisku akustycznym. Na życzenie odwiedzamy Klientów, aby doradzić im na miejscu pasujące do ich potrzeb, wielkości pomieszczenia i aranżacji wnętrza.

Nasza wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem i praktyką pozwoli odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

                               

 Jesteśmy uczestnikiem Programu RZETELNA Firma  

                                                                                                                                                                                                              

Opis

Kolor
Czarny

Specyficzne kody

Zobacz także

Gramofon Giglio Gold Note

Włoski gramofon klasy High-End

"Tradycja w nowej odsłonie: kształt i materiały inspirowane ziemią i powietrzem - wszystkie

elementy składają się na tak unikalną konstrukcję"

tylko odbiór osobisty - zapraszamy na odsłuch do naszej siedziby

Cena 23 455,00 zł
Compare

Komentarze

Napisz swoją opinię

Gramofon Mediterraneo Gold Note

Tylko odbiór osobisty. Zapraszamy na odsłuch do naszej siedziby

Napisz swoją opinię