PARADIGM MONITOR CENTER 1 V.7 Kolumna podłogowa

1 548,00 zł
Brutto

Cena dotyczy 1 szt. Sprzedajemy wyłącznie w parach.

 To siódma wesja niesamoitych głośników z serii Monitor. Każda nowa generacja jest okazją do doskonalenia: innowacji projektowych z odniesieniem do naszych droższych serii, części składowych referencyjnej jakości, na obudowie, skończywszy! 

Gdy chodzi o uzyskanie nejlepszej  jakość za rozsądną cenę, cięzko znleżc produkt lepieszy niż z Paradigm z serii Monitor. Od początku swego istnienia, seria Monitor został ulubieńcem audiofilów w budźetowej klasie tego typu głosników. Możemy obiecać, ze będzie grać głośniej,  głębiej, brzmieć lepiej niż jakakolwiek głośniki innej marki w swoim przedziale cenowym.

Budowa

 Głośniki wysokotonowe w Serii 7 wykonane są z czystego aluminium (PAL) w przeciwieństwie do tytanowych, stosowanych we wcześniejszych generacjach, są chłodzone i wytłumione ferrofluidem. Góra pasma jest bardziej strzelista i przestrzenna, krystalicznie czysta i nierozcieńczona nawet przy najwyższych poziomach. Na uwagę zasługuje nowa siateczka ochronna tweeter'a (znana z naszej najwyższej, highend'owej serii Signature). Siateczka ta oferuje nie tylko ochronę dla tweeterów PAL, ale w połączeniu z technologią WaveGuide, działa cuda w szerokim rozprzestrzenianiu dźwięku.

Anodyzowane satyną membrany średnio/niskotonowe z czystego aluminium (w przeciwieństwie do formowanych wtryskowo membran polimerowych znanych z wcześniejszych generacji). Bardzo wysoki współczynnik sztywności do masy oraz niesamowity wskaźnik tłumienia wewnętrznego jeszcze bardziej ulepszają czystość średnich tonów oraz minimalizują zniekształcenia.

Zamknięta komora za dedykowanym głośnikiem średnio-tonowym wykonana z GRIP™ - wzmacnianego szkłem, formowanym wtryskowo polimerem. Taka konstrukcja zapobiega masywnemu ciśnieniu powietrza generowanego przez głośniki basowe na koloryzowanie dźwięku.

Nasączana carbonem, formowana wtryskowo polipropylenowa membrana basowa. Wysoka zawartość minerału oraz proces formowania wtryskowego stworzyły wytrzymała, sztywną membranę, dając nam powód do chwalenia się regularną powtarzalnością.

Struktura napędu/magnesu o dużym wychyleniu. Pomimo zmniejszenia liczby głośników w niektórych modelach, kolumnyi podłogowe i centralne tak naprawdę grają głębiej. Po części zawdzięczają to zaawansowanej konstrukcji: odpornym na wysokie temperatury cewkom z drutu miedzianego lub aluminiowego nawiniętego na kształtnik z Kapton®u, dużym magnesom i zoptymalizowanym (FEA) częścią głównym.

Nowe zawieszenia z piankowej gumy/elastomeru oraz zaawansowane resory Nomex® (Geometria serii Reference Studio!) pomagają pomagają uzyskać ten efekt grania głośno oraz głęboko, pozwalając membranie nie tylko dalej, ale również łatwiej i oczywiście z odpowiednią kontrolą.

Idealna charakterystyka przetworników w naszej serii Monitor powstaje również poprzez skomplikowaną sieć zwrotnic, wyrównujących dźwięk za pomocą komponentów referencyjnej jakości takich jak: kondensatory elektrolityczne, bipolarne, lub z folii polipropylenowej, induktorów z rdzeniem powietrznym, lub laminowanym i rezystorów wysokiej mocy. Topologie zwrotnic są pierwszo- i drugo-rzędowe z odpowiadającymi im trzecio i czwartorzędowymi zboczami akustycznymi, oferując optymalne pasmo oraz doskonałą integracją w "miejscach spotkań" poszczególnych przetworników.

Cała nowa konstrukcja przedniej ścianki. Czysta estetyka... nic do oglądania, oprócz pięknych przetworników, żadnych widocznych śrub, czy mocowań. ź Gruby i sztywny MDF 3/4" na całej wysokości. ź Zoptymalizowana pod kątem FEA (również z analizą naprężeń), aby przezwyciężyć ograniczenia fizycznych materiałów. Modalna analiza częstotliwościowa pozwoliła nam dostarczyć najbardziej wolną od rezonansów, wibracji i podkolorowań obudowę Serii Monitor do tej pory. Dokładne dopasowana do reszty obudowy

Typ / Konstrukcja 4 głośnikowa, 3 drożna, centralny
Punkt odcięcia zwrotnicy; 3kHz. 550Hz
Moc 80W
Pasmo przenoszenia 75Hz – 22kHz ( ±2 dB ) na osi 
75Hz – 18kHz ( dB ±2) 30° poza osią
Impedancja 8ohm
Efektywność 92dB
Przetwornik wysokotonowy 25 mm (1") czyste aluminium
Przetwornik średniotonowy 90-mm (3.5") czyste aluminium
Przetwornik niskotonowy 2 x 140 mm (5.5") polipropylen nasączany karbonem
Wymiary (W x S x G) 18.3 x 45.1 x 26.5 cm
Waga 10.5 kg / szt.
Dostępne wersje i kolory:
Black

Jesteśmy firmą, która posiada "stacjonarny" sklep wraz ze studiem odsłuchowym, gdzie można wypróbować i porównać każdy z oferowanych przez nas produktów.

Praktykujemy też wypożyczenia sprzętu lub organizujemy domowe pokazy, które pomagają dokonać prawidłowych wyborów w zastanym środowisku akustycznym. Na życzenie odwiedzamy Klientów, aby doradzić im na miejscu pasujące do ich potrzeb, wielkości pomieszczenia i aranżacji wnętrza.

Nasza wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem i praktyką pozwoli odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

Specyficzne kody