Goldenear Technology Triton One Kolumna podłogowa

13 500,00 zł
Brutto

Cena dotyczy 1 szt. Sprzedajemy wyłącznie w parach.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 2.

 łośniki wolnostojące GoldenEar z serii Triton zdefiniowały na nowo koncepcję jakości dźwięku high-end, dostępną za wyjątkowo atrakcyjną   cenę. Produkty te otrzymały dosłownie wszystkie istotne nagrody i wyróżnienia i są bestsellerem na całym świecie. Obecnie GoldenEar Technology ma przyjemność poinformować o wprowadzeniu nowego, od dawna oczekiwanego, okrętu flagowego serii Triton pod niezwykle obiecującą nazwą, jaka była specjalnie dla niego zarezerwowana – Triton One. Światowa premiera tego produktu miała miejsce na targach CES w 2014 roku.

riton One jest kolumną głośnikową, stanowiącą naturalne rozwinięcie tradycji GoldenEar i jednocześnie wykorzystuje wszystkie zaawansowane technologie, dzięki którym seria Triton zdobyła sławę. Triton One stanowi doskonałe rozwiązanie dla systemów stereo, wielokanałowych systemów muzycznych, jak również systemów Kina Domowego. „Jedynka” jest smukłą kolumną o wysokości ponad 137cm i podobnie jak w przypadku Triton Two+ i Triton Three+, mieści w sobie znakomitą, zasilaną sekcję subwoofera. Sekcja składa się z trzech, promieniujących do przodu, prostokątnych, niskotonowych przetworników o wielkości 5” x 9”, które ustawiono w jednej osi (co zapewnia mniej szkodliwą interakcję z pomieszczeniem i efektywniejsze sprzężenie energii niskich częstotliwości z otoczeniem głośnika). Przetworniki są zasilane przez działający w klasie D, kontrolowany przez procesor DSP wzmacniacz cyfrowy, o mocy 1600 W. Zaprojektowany przez firmę GoldenEar wzmacniacz został wyposażony w inteligentny kontroler z niemal bezzwłocznym czasem reakcji, na poziomie 278nS, co pozwala na zarządzanie niezliczoną ilością funkcji, włącznie z zabezpieczeniem przed przesterowaniem, kontrolą obecności składowej stałej, zabezpieczeniem przeciwnapięciowym stopnia wyjściowego, tranzystorowym ograniczeniem wielopasmowym oraz perfekcyjnym dopasowaniem fazowym zwrotnicy w stosunku do średniego zakresu tonalnego.

HRAC Logo

GoldenEar Triton One

Są to absolutnie najlepsze głośniki, jakich miałem przyjemność słuchać podczas codziennych sesji – czyż nie jest to właśnie to, czego od naszych głośników oczekujemy? Mike Mettler

Aktywne głośniki niskotonowe zostały sprzężone z dwoma parami przeciwlegle umieszczonych, inercjalnie wyważonych, płaskich radiatorów infradźwiękowych o rozmiarach 7” x 10”, które zlokalizowano po bokach obudowy, tuż nad poziomem podłogi, aby zapewnić optymalną interakcję niskich tonów z pomieszczeniem. Komputerowo zoptymalizowana rama, wspierająca przetworniki infradźwiękowe, została zaprojektowana specjalnie do tej konstrukcji i mieści w sobie wiele mniejszych elementów, ułatwiających odprowadzanie wszelkiego rodzaju naprężeń, dzięki czemu uzyskano strukturę, która jest całkowicie sztywna, a jednocześnie zapewnia maksymalny przepływ powietrza. Wykorzystane w przetwornikach infradźwiękowych membrany również stanowią nowe, komputerowo zaprojektowane – niezwykle sztywne i inercyjne rozwiązanie.

High Fidelity 129

GoldenEar TRITON ONE

Kolumny są niesamowite i bardzo mi się podobały. Wielkie wieże całkowicie znikają, zostawiając nas z pełnym, niezwykle przyjemnym dźwiękiem. Wojciech Pacuła

Specjalnie opracowana technologia doładowania niskich tonów w zależności od częstotliwości (Frequency Dependent Bass Loading Technology), wykorzystująca podkładki wytłumiajace z pianki poliuretanowej oraz specjalne wypełnienia z włókna – pozwala na dalsze zoptymalizowanie odtwarzania niskich częstotliwości. Założyciele firmy GoldenEar, Sandy Gross i Don Givogue, stworzyli ideę zintegrowanych, zasilanych subwooferów w 1995 roku i ciągle pracowali nad jej udoskonaleniem. O ile brak konieczności umieszczania subwoofera w oddzielnej obudowie w pokoju odsłuchowym, z pewnością niesie korzyści, to prawdziwym powodem zintegrowania go z resztą kolumny głośnikowej było uzyskanie lepszego dopasowania niskich częstotliwości do całości systemu przetworników. Takie rozwiązanie z pewnością pomaga przy oglądaniu filmów, ale w wypadku muzyki przynosi olbrzymie korzyści i jest absolutnie konieczne.

Zakresy wyższego basu i tonów średnich oraz wysokie częstotliwości są znakomicie przetwarzane przez zestaw głośników zaaranżowany w układzie D’Appolito. Składają się na niego dwa, zaprojektowane przez GoldenEar przetworniki, o wymiarach 5-1/4”, wyposażone w specjalnie odlewane kosze (usprawniające promieniowanie tylne i minimalizujące odbicia), które sąsiadują z osławionym głośnikiem wstęgowym HVFR™. 

Przetworniki: Trzy prostokątne przetworniki niskotonowe o długiej cewce 5˝ x 9˝
Cztery płaskie, prostokątne radiatory infradźwiękowe 7˝ x 10˝
Dwa przetworniki nisko/średniotonowe typu MVPP™ 5-1/4"
Przetwornik wysokotonowy High-Velocity Folded Ribbon - HVFR™
Zalecana Moc Wzmacniacza: 20 – 650 W
Sprawność: 92 dB
Pasmo Przenoszenia: 14-35 kHz
Impedancja: 8 ohm
Wymiary
(z podstawą, bez kolców):
14,6cm (5-3/4") W (szerokość frontu)
20,3cm (8") W (szerokość tyłu)
41,9cm (16-1/2") (głębokość)
137,1cm (54") (wysokość)
Wbudowany Wzmacniacz Subwoofera:

1600W

Jesteśmy firmą, która posiada "stacjonarny" sklep wraz ze studiem odsłuchowym, gdzie można wypróbować i porównać każdy z oferowanych przez nas produktów.

Praktykujemy też wypożyczenia sprzętu lub organizujemy domowe pokazy, które pomagają dokonać prawidłowych wyborów w zastanym środowisku akustycznym. Na życzenie odwiedzamy Klientów, aby doradzić im na miejscu pasujące do ich potrzeb, wielkości pomieszczenia i aranżacji wnętrza.

Nasza wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem i praktyką pozwoli odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

                               

 Jesteśmy uczestnikiem Programu RZETELNA Firma  

                                                                                                                                                                                                              

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Goldenear Technology Triton One Kolumna podłogowa

Cena dotyczy 1 szt. Sprzedajemy wyłącznie w parach.

Napisz swoją opinię