WZMACNIACZ LAMPOWY 6S4S

4 600,00 zł
Brutto

WZMACNIACZ LAMPOWY 6S4S Projekt Autorski

Preferowany odbiór osobisty. Prezentacja na miejscu

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Eksponowany wzmacniacz oparty jest w stopniu końcowym o triody bezpośrednio żarzone 6S4S [rosyjskieNOSy] bedące lampami bliskimi legendarnych 2A3, rożniące się napięciem żarzenia [6V,a nie 2V ].Lampa ta ma opinię dającej dźwięk ciepły, śpiewny, zarazem dostatecznie przejrzysty, lecz nie analityczny. Jedna lampa 6S4S może oddać 3 W mocy.W tym przypadku wzmacniacz jest przeciwsobny tzw.Push-Pull i dlatego moc jest dwa razy wieksza niz w trybie SE.Druga zaleta PP sa lepsze parametry techniczne: mniejsze zniekształcenia nieliniowe i szersze pasmo przenoszonych częstotliwosci. Wzmacniacz wstępny wykonany jest na angielskiej pentodzie E80F a inwertor fazy na rosyjskiej lampie 6N8S, która bardzo często występuje w stopniach sterujacych wzmacniaczy wysokiej jakości. Zasilanie zapewniaja dwa transformatory sieciowe,jeden dla napiec anodowych,drugi osobny dostarcza napięcia żarzenia lamp. Transformatory głośnikowe z dwoma odczepami 8 i 16 ohm nawinięte sa na rdzeniach toroidalnych i moim zdaniem sa lepsze od wykonanych na ksztaltkach EI. Są lepsze, bo zapewniają mniejszy strumień rozproszenia, lepsze sprzężenie uzwojeń lepsze pasmo przenoszonych częstotliwosci i mniejsze gabaryty przy tej samej mocy. Jako kondensatorów sprzęgajacych użyto kondensatorów firmy Jantzen serii Superior lubianej w świecie miłosników dźwieku. Pozostale kondensatory foliowe to polipropylenowe Wimy i Mifleksy. W katodach lamp mocy użyto rezystorów amerykanskiej firmy Milles.

Jesteśmy firmą, która posiada "stacjonarny" sklep wraz ze studiem odsłuchowym, gdzie można wypróbować i porównać każdy z oferowanych przez nas produktów.

Praktykujemy też wypożyczenia sprzętu lub organizujemy domowe pokazy, które pomagają dokonać prawidłowych wyborów w zastanym środowisku akustycznym. Na życzenie odwiedzamy Klientów, aby doradzić im na miejscu pasujące do ich potrzeb, wielkości pomieszczenia i aranżacji wnętrza.

Nasza wiedza poparta wieloletnim doświadczeniem i praktyką pozwoli odpowiedzieć na Państwa pytania.

 

                               

 Jesteśmy uczestnikiem Programu RZETELNA Firma  

                                                                                                                                                                                                              

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

WZMACNIACZ LAMPOWY 6S4S

WZMACNIACZ LAMPOWY 6S4S Projekt Autorski

Preferowany odbiór osobisty. Prezentacja na miejscu

Napisz swoją opinię

Zobacz także

Taga Harmony HTA-1200...

Wysokiej jakości zintegrowany hybrydowy wzmacniacz o mocy 80W z przetwornikiem DAC wysokiej rozdzielczości (24bit/192kHz) oraz przedwzmacniaczem gramofonowym (MM/MC)

Cena 3 499,00 zł