Musical Fidelity M2scd (M2 scd)

4 295,00 zł
Brutto

Odtwarzacz CD szczelinowy z wyjściami cyfrowymi

Kolor
Ilość

M2sCD korzysta ze sprawdzonej receptury Musical Fidelity na wysokiej klasy bezawaryjny odtwarzacz CD - łączy w sobie transport ze sterowaniem prosto od austriackich specjalistów Stream Unlimited wraz z autorską sekcją analogową z przetwornikiem DAC Burr-Brown Delta Sigma (bit stream) oraz wysokiej klasy sekcją zasilającą. 

Zasilanie oparto o transformator toroidalny. Sercem sekcji cyfrowo-analogowej jest znakomity przetwornik Burr-Brown 1796, który z prawidłową implementacją jest synonimem analogowego, barwnego i dynamicznego brzmienia.

Całością zarządza wysokiej klasy zegar taktujący, który odpowiada za bardzo niski poziom jittera (mniej niż 135 pikosekund), co pozwala wykreować czyste, przestrzenne brzmienie.

W skrócie, odtwarzacz M2scd to wysokiej klasy urządzenie, na które składają się następujące podzespoły:

  • mechanika ASATech i sterowanie Stream Unlimited austriackiej produkcji
  • przetwornik DAC Burr-Brown DSD1796 z autorską sekcją analogową zasilana transformatorem toroidalnym opracowaną przez Musical Fidelity

Brzmienie

Wyrównane, o analogowym charakterze. Pomimo dobrego zróżnicowania barw bez skłonności od ocieplania, bardzo dobrze różnicujące poszczególne nagrania.

Bez nacisku zarówno na skraje, jak i środek pasma. Wydobywa wszystko co najlepsze z płyty CD w celu dalszej obróbki przez kolejne elementy systemu stereo, czyli wzmacniacz i kolumny. 

Funkcjonalność

Odtwarzacz CD to element systemu stereo, który jest źródłem sygnału dla wzmacniacza stereo. Należy podkreślić, że odtwarzacz CD przenosi sygnał wyłącznie dwukanałowy – dlatego nie jest polecany do stosowania z kinem domowy. Jego zaletą jest zdecydowanie wyższa jakość generowanego dźwięku dwukanałowego – niedościgniona dla jakiegokolwiek odtwarzacza Blu-ray/DVD.

Nowoczesne odtwarzacze CD często posiadają wejście USB dla plików cyfrowych, ponadto potrafią odtwarzacz pliki audio z nagrywanych płyt CD-R. Niektóre z nich posiadają także funkcje sieciowe ze złączem ethernet, co pozwala na czerpanie muzyki z zewnętrznego serwera.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA AUDIO: ------
Przetwornik DAC:  24 bit Delta-Sigma (bit stream) dual differential
Separacja kanałów:  105dB 20 - 20.000Hz
Pasmo przenoszenia CD:  10 - 20.000Hz
Stosunek sygnał/szum CD:  117dB
Zniekształcenia THD CD:  <0.003%
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
USB DAC:  NIE
Wyjścia optyczne:  1
Wyjścia koaksjalne:  1
Wyjścia 2xRCA liniowe:  1
Pilot: TAK
Zużycie prądu:  maxymalnie: 20W
standby: 0.5W
Wysokość: 10cm
Szerokość: 44cm
Głębokość: 37.5cm
Waga: 6.65
Gwarancja: 24 miesiące
Przetwornik DAC:  Burr-Brown TI PCM1796

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Musical Fidelity M2scd (M2 scd)

Odtwarzacz CD szczelinowy z wyjściami cyfrowymi

Napisz swoją opinię