Musical Fidelity M6scd (M6 scd)

12 495,00 zł
Brutto

Audiofilski odtwarzacz CD z przetwornikiem DAC

Kolor
Ilość

To kolejny krok naprzód w celu zbudowania perfekcyjnego i wielofunkcyjnego źródła dźwięku w domowym stereo klasy hi-end.

W stosunku do swojego poprzednika M6sCD oferuje zupełnie nowy przetwornik cyfrowo-analogowy wraz z nową sekcją zasilającą.

Teraz, dzięki podwójnym przetwornikom Burr-Brown PCM1795, odtwarzacz CD z serii M6 pracuje w jakości 32/192 i korzysta przy tym z autorskiego algorytmu upsamplowania.

Nowy M6sCD to kompletne rozwiązanie zdolne przetworzyć dowolny sygnał cyfrowy z domowych urządzeń i przesłać je do wzmacniacza. Każdy element odtwarzacza, poczynając od perfekcyjnego mechanizmu servo przez 32-bitową sekcję cyfrową, aż po znakomite zasilanie, na które składa się kilka zaawansowanych jednostek zasilających.

Brzmienie M6sCD to niezwykle neutralny i zbalansowany dźwięk, rasowo audiofilski z nutką ciepła w niskich tonach, w myśl zasady: źródło powinno koloryzować jak najmniej, zaś ostateczny charakter systemu zależy od wzmacniacza i kolumn.Odtwarzacz CD Musical Fidelity zachwyca neutralnością średnich tonów, siłą dźwięku, szerokością sceny oraz selektywnością.

W końcu, M6sCD podobnie jak cała seria M6 zachwyca jakością wykonania - perfekcyjnymi cięciami, idealnie położonym malowaniem oraz szlachetnymi materiałami bez grama tworzyw sztucznych.

Funkcjonalność

Odtwarzacz CD to element systemu stereo, który jest źródłem sygnału dla wzmacniacza stereo. Należy podkreślić, że odtwarzacz CD przenosi sygnał wyłącznie dwukanałowy – dlatego nie jest polecany do stosowania z kinem domowy. Jego zaletą jest zdecydowanie wyższa jakość generowanego dźwięku dwukanałowego – niedościgniona dla jakiegokolwiek odtwarzacza Blu-ray/DVD.

Nowoczesne odtwarzacze CD często posiadają wejście USB dla plików cyfrowych, ponadto potrafią odtwarzacz pliki audio z nagrywanych płyt CD-R. Niektóre z nich posiadają także funkcje sieciowe ze złączem ethernet, co pozwala na czerpanie muzyki z zewnętrznego serwera.

Specyfikacja techniczna

Przetwornik DAC:  Burr-Brown PCM1795 32 bit Delta-Sigma (bit stream) dual differential 8x over-sampling
Separacja kanałów:  105dB
Pasmo przenoszenia CD:  10 - 20.000Hz
Stosunek sygnał/szum CD:  117dB
Zniekształcenia THD CD:  0.003%
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi:  NIE
UPnP:  NIE
Bluetooth:  NIE
USB DAC:  TAK
Wejście USB Apple iPhone/iPod:  NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wejście optyczne:  2
Wyjścia optyczne: 1
Wejścia koaksjalne:  2
Wyjścia koaksjalne:  1
Wyjścia 2xRCA liniowe:  1
Wyjścia 2xXLR:  1
Złącze słuchawkowe:  Brak
Wejście Ethernet/LAN:  NIE
Trigger:  TAK 1
INNE: asynchroniczne wejście USB-B 24 bit/96kHz
:: podnoszenie jakości sygnału cyfrowego do 192kHz
:: w zestawie pilot z 2 bateriami alkaliczno-manganowymi
Pilot: TAK
Zasilacz: 90-250VAC 50-60Hz
Zużycie prądu:  maks. 20W
Wysokość: 12.5cm
Szerokość: 44cm
Głębokość: 38.5cm
Waga: 11.2kg
Gwarancja: 24 miesiące

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Musical Fidelity M6scd (M6 scd)

Audiofilski odtwarzacz CD z przetwornikiem DAC

Napisz swoją opinię