Musical Fidelity Nu-Vista (Nuvista) Vinyl

17 795,00 zł
Brutto

Audiofilski hi-endowy lampowy przedwzmacniacz gramofonowy MM / MC

Kolor
Ilość

Nu-Vista Vinyl to produkt stworzony na specjalnych warunkach. Musical Fidelity zawsze słynęło z pełnego, ciepłego analogowego brzmienia opartego o lampy nuwistorowe, zaś Anthony Michaelson zawsze darzył przedwzmacniacze gramofonowe wyjątkowym sentymentem. Wszak pierwszym produktem, który stworzył był przedwzmacniacz gramofonowy.

Nu-Vista Vinyl jest prawdopodobnie jednym z najlepiej grających i wyglądających pre-ampów gramofonowych dostępnych na rynku. Jego najważniejszą cechą jest praktyczny brak limitów, jeśli chodzi o parametry elektryczne wkładek, z jakimi można go parować. Jeśli Twoja wkładka należy do skrajnie trudnych w obsłudze, Nu-Vista Vinyl jest urządzeniem, którego potrzebujesz.

Urządzenie wyposażono w pięć, indywidualnie regulowanych wejść 2xRCA dla wkładek MM/MC. Każde wejście "zapamiętuje" ustawienia pojemności oraz impedancji, co pozwala płynnie przełączać się między różnymi wkładkami. Każde wejście może pracować w trybie zbalansowanym lub niezbalansowanym.

MX-Vinyl to przedwzmacniacz najwyższej klasy: zapewnia skrajnie niskie zniekształcenia, perfekcyjna korekcję RIAA aż do 60.000Hz, kompletny brak słyszalnych dla ludzkiego ucha szumów, najlepszą na rynku separację kanałów oraz olbrzymi margines overload. Nuvistorowe lampy zapewniają jedwabiście miękki dźwięk bez podkolorowań.

Zewnętrzne wykonanie przedwzmacniacza oddaje jego techniczną perfekcję wewnątrz.

Żywotność NuVistorów - minimalny czas pracy lamp kilkukrotnie przekracza 10.000 godzin, stąd producent nie przewiduje konieczności wymiany przez całe życie wzmacniacza.

Funkcjonalność

Przedwzmacniacz gramofonowy służy do wzmacniania sygnału płynącego wprost z gramofonu. Następnie z przedwzmacniacza gramofonowego sygnał przesyłany jest do wzmacniacza stereo. Istotą wyboru przedwzmacniacza jest dopasowanie go do wkładki gramofonowej pod względem parametrów elektrycznych i typu wkładki.

Pierwszym parametrem ustalającym zgodność między wkładką gramofonową a przedwzmacniaczem jest oznaczenie MM(MI) lub MC. Innymi słowy, do wkładek gramofonowych MM dobieramy przedwzmacniacze typu MM, do wkładek gramofonowych MC dobieramy przedwzmacniacze typu MC. Ponadto, istnieją przedwzmacniacze z możliwością obsługi obu wkładek – zazwyczaj wyposażone są w manualny przełącznik MM/MC.

Specyfikacja techniczna

Wkładka w zestawie: NIE
Typ wkładki: 
  • MM/MI
  • MC
Typ:  Hybrydowy
Zniekształcenia THD:  <0.01%
Impedancja wejściowa MM: 47.000 Ohm
Impedancja wejściowa MC: od 10.000 do 47.000 Ohm
Wzmocnienie MM: 31dB
Wzmocnienie MC: 31dB
Stosunek sygnał/szum MM:  >90dB
Stosunek sygnał/szum MC:  >88dB
Wyjścia 2xRCA liniowe:  1
Wejścia 2xRCA liniowe:  5
Wyjścia 2xXLR:  1
INNE: Każde wejście 2xRCA może mieć ustawione inne parametry dla innej wkładki
:: Precyzyjna korekcja RIAA do 60.000Hz
:: Oparty o lampy nuvistorowe
Zużycie prądu:  30W maksmium
Wysokość: 13cm
Szerokość: 48.2cm
Głębokość: 38.5cm
Waga: 14.5kg
Gwarancja: 24 miesiące

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Musical Fidelity Nu-Vista (Nuvista) Vinyl

Audiofilski hi-endowy lampowy przedwzmacniacz gramofonowy MM / MC

Napisz swoją opinię