Meitner MA-2

45 900,00 zł
Brutto

Meitner MA-2 - przetwornik C/A i odtwarzacz CD firmy Meitner Audio

Egzemplarz ex-demo

Zintegrowany System Meitnera do Odtwarzania Muzyki W dzisiejszych dniach, audiofile oczekują od swych cyfrowych urządzeń czegoś więcej niż tylko odtwarzania płyt CD. „Więcej” jest właśnie tym czymś, co oferuje Zintegrowany System Odtwarzania Muzyki Meitner Audio MA-2. W rzeczywistości na tyle dużo więcej, że zachęcamy abyś myślał o nim jako o cyfrowym odpowiedniku… - posłusznego sługi, który wykona wszystko o co go poprosimy, a nawet więcej, bez zadawania zbędnych pytań.

Co takiego? - zapytacie

„Czy zdoła wydobyć wszystkie informacje z moich płyt standardu Red Book?” Tak, jak najbardziej. Zaawansowany, szczelinowy napęd płyt zastosowany w MA-2, czerpie z technologii opracowanej na potrzeby odtwarzacza klasy state-of-the-art EMM Labs XDS1, izolującej układ transportu w sposób elektryczny i mechaniczny od sekcji przetwornika. Płyty standardu Red Book odczytywane są szybko, cicho i odtwarzane bez zająknięcia.
„Czy będzie odtwarzał pliki komputerowe 24/192 poprzez USB?” Tak, w sposób asynchroniczny. A to tylko początek. W końcu, MA-2 oparto o osławiony przetwornik C/A MA-1. Jest więc asynchroniczne wsparcie dla częstotliwości od 44.1kHz do 192kHz, na wszystkich czterech wejściach cyfrowych, nie tylko USB.
„Czy potrafi przesyłać strumień danych DSD poprzez USB?” Tak, natywnie. Jest to funkcjonalność i zaleta firmowej technologii.

MFAST™ - technologia asynchronicznego przesyłu danych
System Meitner Frequency Acquisition dokonuje natychmiastowego zbuforowania pozyskanego sygnału, odłącza go od źródła i oczyszcza ze zniekształceń jitter.

MDAT™: 2-krotny upsampling DSD
Meitner Digital Audio Translator dokonuje upsamplingu próbek do poziomu 5.6MHz, wartości dwukrotnie większej niż obowiązuje to w standardzie SACD.

MDAC™ i MCLK™
Referencyjne, podwójnie różnicowe, w pełni dyskretne przetworniki C/A Meitner/EMM Labs i super precyzyjne moduły zegara, gwarantują integralność sygnału od wejścia do wyjścia. Wszystko to razem prowadzi do oczywistego pytania: Czy powinienem się umówić na odsłuch MA-2? Jesteśmy przekonani, że sam będziesz w stanie sobie na nie odpowiedzieć.

Właściwości 

  • Zaawansowany transport szczelinowy do odczytu płyt CD standardu Red Book
  • Przesył strumienia danych DSD poprzez USB (specyfikacja DoP 1.0)
  • Stylowy, płaski (w kształcie karty kredytowej) pilot zdalnego sterowania w celu przełączania wejść
  • Port serwisowy USB do przeprowadzania aktualizacji oprogramowania
  • Port szeregowy do zdalnego, kablowego sterowania urządzeniem
Wejścia cyfrowe: AES/EBU, USB, 2 x SPDIF Coax, 2x S/PDIF Toslink  ze wsparciem częstotliwości próbkowania 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 i 192kHz przy wszystkich długościach słowa, aż do 24 bitów, na wszystkich wejściach cyfrowych
Wyjścia analogowe stereo: XLR i RCA
Technologia przesyłu sygnału: MFAST™ w celu uniknięcia zniekształceń typu jitter
Pobór mocy: max. 50W
Napięcie zasilania:  90V-260V, 50/60Hz
Impedancja wyjściowa: 300 omów zbalansowane (XLR)
150 omów niezbalansowane (RCA)
Poziom wyjściowy: Wyjścia XLR: 4.6Vrms (+15.4dBu)
Wyjścia RCA: 2.3Vrms (+9.4dBu)
Wymiary Szer x Głęb x Wys: 435 x 400 x 140mm
Waga: 19,8kg

Specyficzne kody