Musical Fidelity M8xi (M8-xi)

29 995,00 zł
Brutto

Zintegrowany wzmacniacz stereo klasy hi-end 2x550W RMS

Kolor
Ilość

M8xi to pierwszy wzmacniacz stereo zaprojektowany w nowej erze Musical Fidelity - pod auspicjami nowego właściciela. Nie oznacza to, że marka zerwała ze swoimi tradycjami. M8xi odwołuje się do pierwszego super wzmacniacza Musicala - legendarnego A1000, protoplasty linii NuVista M, Tri Visty 300, kw500, M6 500i oraz Nuvisty 600 i Nuvisty 800. 

Pełne dual mono

M8xi zbudowano w założeniu jako wzmacniacz w pełni dual mono. Oddzielna sekcja przedwzmacniacza przechodzi w dwie odseparowane od początku do końca sekcje wzmacniające. Jedynym wspólnym elementem obydwu kanałów jest obudowa wzmacniacza. Każdy kanał zbudowany jest na na oddzielnym transformatorze o mocy 1000W z dedykowaną sekcją chłodzącą.

Przedwzmacniacz zasilany oddzielną sekcją elektryczną umieszczono na końcu wzmacniacza tuż przy złączach wprowadzających sygnał. Za 550W mocy na każdy kanał odpowiadają 24 końcówki mocy - po 12 na stronę. Sumarycznie generują natężenie do 200 amperów. 

Jakość klasy A, moc AB

Dzięki unikalnej koncepcji konstruowania wzmacniacza M8xi osiąga moc o 10% większą w stosunku do swoich poprzedników. Kluczowe elementy wzmacniacza zaprojektowano w klasie A, tak aby obróbka sygnału spełniała najwyższe standardy branżowe. Stąd M8xi brzmi jak mały wzmacniacz klasy A, dysponując przy tym monstrualna mocą 500W. Testując wzmacniacz konstruktorzy szczególną uwagę przyłożyli do sposobu w jaki reprodukuje instrumenty takie jak perkusja i pianino. Tym samym M8xi łączy wyjątkowo zrywną dynamikę z bogatą barwą. 

Parametry prądowe klasy total hi-end

Parametrami elektrycznymi M8xi zmiata z powierzchni ziemi jakąkolwiek konkurencję w podobnym zakresie cenowym. Sekcja zasilająca w maksymalnym trybie pobiera 2000W. Końcówki mocy generują 550W mocy przy 8 omach, 870W przy 4 omach i moc chwilową 1600W przy 2 omach. Maksymalne napięcie wynosi 67 voltów aż do 190 chwilowego, zaś natężenie makasymalne sięga 200 amperów. 

Cyfrowa sekcja z XXI wieku

M8xi przenosi urządzenia MF do XXI wieku. Nowoczesna sekcja cyfrowa dostarczona przez Texas Instruments została oparta o przetworniki cyfrowe i cyfrowo analogowe Burr Brown, które słyną ze znakomitego, analogowego brzmienia. Wzmacniacz posiada komplet najważniejszych wejść: USB DAC, koaksjalne oraz optyczne. 

Produkty nowy, oryginalnie zapakowany z kompletem akcesoriów. 

Funkcjonalność

Wzmacniacz stereo służy do wzmacniania sygnału źródłowego np. z odtwarzacza CD, odtwarzacza strumieniowego, tunera radiowego. Wyróżniamy wzmacniacze zintegrowane oraz dzielone.

Najpopularniejsze urządzenia to wzmacniacze zintegrowane, które składają się z dwóch zasadniczych elementów: przedwzmacniacza z regulacją głośności oraz końcówek mocy. Dodatkowy często spotykany element w ramach wzmacniacza zintegrowanego to przedwzmacniacz gramofonowy, który pozwala na bezpośrednie podłączenie gramofonu.

W ostatnich kilku latach coraz większa liczba producentów instaluje także we wzmacniaczach zintegrowanych przetworniki cyfrowo-analogowe (DAC) z wejściami cyfrowymi optycznymi oraz koaksjalnymi, a niejednokrotnie z wejściami USB typu B dla PC-Audio.

Szczególną odmianą wzmacniaczy zintegrowanych są zintegrowane systemy stereo, w ramach których producent dokłada do wzmacniacza źródło dźwięku w postaci odtwarza CD, odtwarzacza strumieniowego/sieciowego czy też tunera radiowego.

Wzmacniacze dzielone to urządzenia z fizycznie odseparowanym przedwzmacniaczem i końcówką mocy. To pozwala na dużo większy wybór możliwości konfiguracyjnych. Istnieje możliwość dobierania przedwzmacniaczy i końcówek mocy od różnych producentów, co ma krytyczne znaczenie dla końcowego brzmienia zestawu stereo.

Oddzielne przedwzmacniacze stereo i końcówki mocy stereo to zazwyczaj konstrukcje zdecydowanie bardziej zaawansowane i dopracowane w stosunku do wzmacniaczy zintegrowanych – stąd też droższe. Jak już zostało wcześniej wspomniane – nie do przecenienia jest możliwość swobodnego zestawiania różnych przedwzmacniaczy i końcówek mocy, na co nie mogą sobie pozwolić posiadacze klasycznych wzmacniaczy zintegrowanych.

Specyfikacja techniczna

Moc ciągła (RMS):  550W
Typ: Tranzystorowy
Klasa:  B
SEKCJA AUDIO: ------
Przetwornik DAC:  Burr-Brown PCM5242
Wbudowany DAC:  TAK
Przedwzm. gramofonowy:  NIE
Stosunek sygnał/szum:  86dB
Zniekształcenia THD:  <0.004%
Pasmo przenoszenia:  10-100.000Hz
Impedancja wejściowa:  50.000 omów
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ------
Wi-Fi:  NIE
UPnP:  NIE
AirPlay:  NIE
USB DAC:  TAK
WEJŚCIA/WYJŚCIA: ------
Wejście optyczne:  2
Wyjścia optyczne:  1
Wejścia koaksjalne:  2
Wyjścia koaksjalne:  1
Wyjścia 2xRCA liniowe:  1 plus 1x preamp
Wejścia 2xRCA liniowe:  4
Wyjścia 2xXLR:  pre-amp
Wejścia 2xXLR:  2
Trigger:  TAK 2
Inne złącza:  USB
Wyjścia głośnikowe: 2 komplety
Wyjście pre-out:  2xXLR, 2xRCA
Współczynnik tłumienia: 150
aptX:  NIE
INNE: 870W przy 4 omach, 1600W przy 2 omach
:: Maksymalne parametry prądowe: 67 voltów RMS, 105 amperów
:: Sekcja DAC z niezależnym zasilaniem podobnie jak preamp i każda końcówka mocy
:: Wejście na końcówkę mocy 2xRCA
Pilot: TAK
Wysokość: 16.2cm
Szerokość: 44cm
Głębokość: 40cm
Waga: 30kg
Gwarancja: 24 miesiące
Przetwornik DAC:  Texas Instruments PCM5242
Wejście dla zewnętrznego pre-out (funkcja końcówki mocy w kinie domowym):  TAK

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Musical Fidelity M8xi (M8-xi)

Zintegrowany wzmacniacz stereo klasy hi-end 2x550W RMS

Napisz swoją opinię