Onkyo TX-8390

6 299,00 zł
Brutto

Onkyo TX-8390 nowoczesny amplituner stereofoniczny, który ma stanowić centrum domowej rozrywki

Kolor
Ilość

Onkyo TX-8390 to nowoczesny amplituner stereofoniczny, który ma stanowić centrum domowej rozrywki. Imponująca jest ilość źródeł, z jakich może być odtwarzana muzyka. Amplituner obsługuje najpopularniejsze serwisy strumieniujące: Spotify, Tidal, Deezer. Posiada Bluetooth oraz AirPlay. Dzięki wejściu USB muzykę możemy odtwarzać również z pendrive i dysku twardego.

Szeroka jest także ilość złącz. Do dyspozycji mamy 2 wejścia optyczne i 1 koaksjalne. Sygnał analogowy przesłać możemy za pomocą 4 złącz 2xRCA. 6 wejść HDMI i 2 wyjścia znacznie rozszerzają funkcjonalność urządzenia. Nie zawiodą się także miłośnicy analogowego brzmienia. Producent wyposażył amplituner w przedwzmacniacz gramofonowy. Do amplitunera możemy podłączyć 2 aktywne subwoofery.

onkyo 8390

Źródła dźwięku

TX-8390 wyposażony został we wszystkie potrzebne złącza do wzmocnienia różnorodnych źródeł dźwięku. Urządzenie obsługuje HDMI, analog i SPDIF audio, phono, Wi-Fi, Bluetooth i USB audio. Aplikacja na smartfony pozwala na obsługę multi-room, zarządzanie usługami przesyłania strumieniowego i sterowanie odtwarzaniem za pomocą jednego prostego interfejsu.


Dynamiczne wzmocnienie dźwięku

Autorski system wzmacniający Onkyo DAA umożliwia dostrojenie każdego niestandardowego ustawienia za pomocą ucha. Szybkie i dynamiczne odtwarzanie dźwięku, szerokie pasmo przenoszenia i moc 2x200W są efektem zastosowania sterownika wysokoprądowego i oryginalnej topologii wzmacniacza.


Oryginalne komponenty na zamówienie

Niskoszumowy transformator i wysokoprądowe kondensatory 10.000μF zostaly wyprodukowane według indywidualnych zaleceń Onkyo. Dwa tranzystory zastosowane na etapie wzmocnienia każdego obwodu wzmacniacza mocy zwiększają prąd dla osiągnięcia głębokiego i wyraźnego basu. Wytłaczany aluminiowy radiator z anodyzowaną powłoką rozpraszającą ciepło pomaga tłumić wibracje wraz z aluminiowym przednim panelem o grubości 5mm.


Stosunek sygnał/szum

Wiele elementów przyczynia się do osiągnięcia dobrego stosunku sygnał/szum. Moduł HDMI posiada krótkie ścieżki przesyłające sygnał oraz dobrze wykonane uziemienie. Ponadto układ scalony izolowany jest w celu zmniejszenia zakłóceń sygnału analogowego, a obwód filtra wyjściowego VLSC usuwa szum modulacyjny o wysokiej częstotliwości.

Onkyo TX-8390

Spersonalizowany odsłuch dzięki My Input

Przełącznik My Input znajdujący się na przednim panelu zapewnia łatwy dostęp do dowolnych czterech wybranych trybów. Wystarczy zapisać żądaną głośność przy uruchomieniu, tryb odsłuchu oraz ustawienia brzmienia, aby odtwarzać spersonalizowane audio w ciągu kilku sekund.

Hi-Res audio w formatach PCM, MQA lub DSD

Konwerter cyfrowo-analogowy stworzony przez AKM wspiera odtwarzanie audio do 384kHz/32-bit, a także DSD256, DSD128 i DSD64. Amplituner wyposażony został również w technologię MQA, która umożliwia odtwarzanie plików i strumieni audio MQA. Albumy w tym formacie można przesyłać strumieniowo przez obsługiwane usługi online lub pobierać do pamięci USB lub komputera PC / NAS.

Uwaga: DSD jest konwertowany do PCM. Podczas odtwarzania plików MQA, niezależnie od ustawień, funkcja Direct jest automatycznie włączana.

Platforma multi-room

Strumieniowo przesyłane treści z Amazon Music, Spotify, Tidal, Deezer i TuneIn można udostępnić TX-8390 i innym obsługiwanym głośnikom jako część systemu multi-room za pośrednictwem Works with Sonos, wbuowanego Chromecasta, AirPlay2, DTS Play-Fi i FlarConnect. Dzięki wbudowanemu radiu DAB+/FM możliwe jest słuchanie radia.

Onkyo TX-8390

Chromecast z obsługą Google Assistant

Z łatwością przesyłaj strumieniowo dowolną muzykę ze smartfona, laptopa lub komputera do amplitunera. Steruj odtwarzaniem muzyki, którą znasz i lubisz za pomocą aplikacji Chromecastenabled dostępnej na urządzenia z systemem Android, ChromeOS, Windows, Apple. Ponadto Google Assistant umożliwia odtwarzanie, wyszukiwanie i sterowanie muzyką za pomocą głosu.


Współpracuje z Amazon Alexa

Alexa umożliwia sterowanie urządzeniem za pomocą komend głosowych za pośrednictwem urządzenia obsługującego asystenta Amazon Alexa (np. Amazon Echo). Poproś urządzenie obsługujące Alexę o odtwarzanie, wstrzymywanie i pomijanie tytułów lub sterowanie głośnością. TX-8390 pozwala odtwarzać muzykę za pośrednictwem Amazon Music oraz wybierać utwory według tytułu, nazwy wykonawcy, roku wydania lub gatunku.

Współpracuje z Sonos

TX-8390 współpracuje z domowym systemem dźwiękowym Sonos: wystarczy sparować go z Sonos Connect.
Uwaga: Sonos Connect jest sprzedawany osobno. Aplikacja Sonos jest dostępna bezpłatnie na iPada, iPhone'a i Androida w App Store i Google Play.

Onkyo TX-8390

Czterordzeniowy SoC obsługujący Wi-Fi® 802.11ac

Czterordzeniowy procesor SoC (System on a Chip) przetwarza wiele zadań jednocześnie i rozszerza funkcje sieciowe dzięki obsłudze sieci 802.11ac 2x2 MIMO 5 GHz / 2,4 GHz Wi-Fi®.

AccuEQ Stereo z korektorem subwoofera

To pierwszy amplituner hi-fi Onkyo, który korzysta z kalibracji akustycznej pomieszczenia AccuEQ, technologii opracowanej z myślą o wielokanałowych amplitunerach audio-wideo producenta. AccuEQ tworzy harmonijne pole akustyczne, nawet jeśli głośniki nie są optymalnie ustawione. Po wykryciu wielkości głośnika i odległości od pozycji pomiaru i ustawieniu poziomów ciśnienia akustycznego system wybiera zwrotnicę subwoofera i stosuje equalizację dźwięku. Ciesz się idealnym środowiskiem odsłuchowym podobnym do dedykowanych pokojów odsłuchowych.

Onkyo TX-8390

HDMI Sub/Zone Out

Tryb Zone 2 udostępnia obraz odtwarzaczy podłączonych z amplitunerem do drugiego telewizora, co pozwala oglądać tę samą lub inną zawartość na dowolnym ekranie. W tym trybie wyświetlacz pomocniczy może korzystać z obrazu wideo tylko z wejść HMDI 1–3. Tryb Sub Out jest idealnym rozwiązaniem do podłączenia projektora, ponieważ obsługuje sygnały ze wszystkich wejść HDMI. Sub Out może odtwarzać jedno źródło na jednym lub obu ekranach jednocześnie.


Możliwość podłączenia dwóch par głośników lub Bi-wiring

Urządzenie posiada złącza do podłączenia dwóch par głośników jednocześnie. Rozwiązanie to umożliwia przełączanie sygnału między głośnikami, a także obsługuje głośniki zgodne z bi-wire.

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Funkcjonalność

Amplitunery stereo to połączenie klasycznego wzmacniacza stereo oraz tunera radiowego AM/FM. Ich największą zaletą jest cena oraz ilość zajmowanego miejsca, wadą zaś słabsza jakość dźwięku od porównywalnych cenowo wzmacniaczy.

Amplitunery coraz częściej wypierane są przez zintegrowane systemy stereo wyposażone nie tylko we wzmacniacz stereo oraz tuner radiowy AM/FM, ale także odtwarzacz CD oraz funkcje strumieniowe w postaci odtwarzania plików cyfrowych audio np. MP3, WMA, FLAC, WAV i innych. Niektóre produkty legitymują się nawet wbudowanym modułem Wi-Fi oraz możliwością współpracy z urządzeniami Bluetooth – smartfonami i tabletami.

Rodzaj amplitunera
Stereofoniczny > Amplitunery Stereofoniczne
Liczba kanałów
2.1 > Amplitunery 2.1
Moc surround
200 W (6 ohm) > Amplitunery - Moc surround: 200 W (6 ohm)
Waga
11,8 kg
Producent
Onkyo > Amplitunery Onkyo
Głębokość
383 mm
Kolor
Czarny > Czarny Amplitunery
Komunikacja
Bluetooth > Amplitunery Bluetooth
Liczba cyfrowych wejść koaksjalnych
1
Liczba cyfrowych wejść optycznych S/PDIF
2
Liczba cyfrowych wyjść optycznych S/PDIF
2
Liczba wejść HDMI
6
Liczba wyjść HDMI
2
Model
TX-8390
Szerokość
435 mm
Tryb HDR ?
Tak
Wysokość
174 mm
Wyświetlacz
Tak

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Onkyo TX-8390

Onkyo TX-8390 nowoczesny amplituner stereofoniczny, który ma stanowić centrum domowej rozrywki

Napisz swoją opinię