REL T/ 9x Subwoofer

6 990,00 zł
Brutto

Nowa linia subwooferów REL.

Kolor
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


SERIA T/x

Seria T/x jest natychmiast postrzegana jako ładniejsza i świeższa. Naszym celem nie było po prostu ulepszenie znakomitych poprzedników, ale chcieliśmy zaoferować jak najwięcej z naszej najnowszej serii S przy mniejszym budżecie. Czeka na Ciebie szybsze, jeszcze bardziej przejrzyste brzmienie systemu z wyższym maksymalnym poziomem wyjściowym i jeszcze większym wpływem na dźwięk systemu.

T/9x: większy ORAZ lepszy

FLAGOWIEC SERII T/x

Zadaniem flagowca dowolnej serii firmy REL jest dostarczenie wszystkiego, szczególnie mocy i dynamiki, w najlepszy w danej serii sposób. Pod tym względem 9x nie różni się niczym od innych, ponieważ zapewnia dobre parametry zarówno w zastosowaniach muzycznych, jak i kinowych. 9x zapewnia jednak jeszcze większą intymność, przejrzystość i szybkość, co oznacza, że nie ma w nim kompromisów między równowagą dźwiękową mniejszych modeli w porównaniu z mocą i skalą modelu 9.

Przemyślany, a następnie przeprojektowany

CAŁKOWICIE PRZEPROJEKTOWANY MODEL FLAGOWY

Wielu nie zdaje sobie sprawy z intensywnego związku między jakością dźwięku a projektowaniem w firmie REL. Jakość dźwięku jest dla nas wszystkim, dlatego wpływa na fizyczne zmiany projektu. Nasi inżynierowie, uznając potrzebę uzyskania wyższych natężeń dźwięku, aby osiągnąć cele związane z większą płynnością i mocą, zwracają się do projektanta, który pracuje nad wymiarami, aby oszukać oko i abyśmy widzieli mniejszą, bardziej kompaktową powierzchnię, mimo że objętość obudowy wzrasta. Zastosowanie delikatnie zaokrąglonych rogów pozwoliło otrzymać mniejszą wizualną masę. Rezultat jest zarówno nowoczesny, jak i klasyczny, bez zbędnych ozdób.

Jakość przekraczająca rozmiary

INNOWACYJNE GŁOŚNIKI BASOWE ZE STOPU ALUMINIUM I WŁÓKIEN

Aby osiągnąć wyższą jakość dźwięku przy jeszcze lepszej kontroli, konieczne było całkowite przeprojektowanie zawieszenia głośnika. Podobnie jak zawieszenie w samochodzie sportowym, elementy te odpowiadają za dostrojenie naszych projektów. Zwiększając wielkość obudowy poprawiamy sprawność, uzyskując wyższą moc wyjściową bez konieczności zwiększenia mocy wzmacniacza. Mniejsze ciśnienie wewnątrz obudowy oznacza, że możemy zastosować sztywniejsze, lepiej kontrolowane zawieszenie przetwornika. Zachowaliśmy najlepsze aspekty naszego poprzedniego projektu, takie jak aluminiowa nakładka przeciwpyłowa, odpowiedzialna za usztywnienie lekkiej, 254 mm membrany, przy jednoczesnym prawie zerowym zwiększeniu masy. Ta poprawiona kombinacja zapewnia znacznie lepszy atak i dynamikę przy większej przejrzystości.

Sprawdzone, wypróbowane wzmacniacze

Moc REL-a

Zachowaliśmy nasze wyjątkowe wzmacniacze pracujące w klasie AB stosowane w każdej generacji serii T od 2006 roku. Kluczem ich powodzenia jest ich niezawodność, a przy około 200 000 sztukach subwooferów z tej serii, prowadzących długie, szczęśliwe życie, właściciele nowej serii T/x mogą spać spokojnie. Potężny, 300-watowy wzmacniacz MOSFET zastosowany w T/9x pozostaje ikoną dźwięku i niezawodności z ogromnymi rezerwami prądu. W projekcie tym wykorzystaliśmy ogromne zasilacze, a w każdym jego elemencie można znaleźć drobne ulepszenia. Nowe tranzystory MOSFET poprawiają jakość i przejrzystość dźwięku, a nowe metody zabezpieczania transformatorów toroidalnych oznaczają doskonałą niezawodność. Najlepsze staje się jeszcze lepsze.

Legendarne wejście wysokopoziomowe REL i szybkie filtry wejściowe są istotną częścią historii naszej firmy. Podłączenie subwoofera przez wyjścia głośnikowe wzmacniacza bez pobierania z niego mocy może wydawać się magiczne, ale prawdziwa magia polega na tym, że dźwięk nabiera wówczas naturalnego charakteru. Unikalne strojenie i specjalne zabezpieczenia oznaczają, że T/9x brzmi świeżo, szybciej i bardziej dynamicznie niż wcześniej.

Bezprzewodowe połączenie, które nie pogarsza dźwięku

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI

W REL-u wypracowaliśmy znakomitą reputację budując najlepiej brzmiące i najszybsze systemy bezprzewodowe dostępne w branży. REL nigdy nie polega na kompresji cyfrowej, ponieważ daje ona chudy, pozbawiony życia dźwięk. Zamiast tego udoskonaliliśmy (opcjonalny) system bezprzewodowy Arrow; brzmi on tak szybko i dynamicznie, że z czystym sumieniem możemy zachęcać do korzystania z łączności bezprzewodowej na jednym kanale pary REL, podczas gdy drugi kanał może być połączony za pomocą kabla.

Specyfikacja techniczna

Typ

obudowa zamknięta, przetwornik aktywny z przodu, pasywny z dołu

Przetworniki aktywne

254 mm o długim skoku, membrana FibreAlloy z odwróconą nakładką przeciwpyłową, stalowy kosz

Przetworniki pasywne

254 mm o długim skoku z odwróconą nakładką przeciwpyłową

Przenoszenie niskich dźwięków

-6 dB/27 Hz

Wejścia

wysokopoziomowe Neutrik, niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA

Wyjścia

Nie dotyczy

Moc wyjściowa

300 W (RMS)

Wzmacniacz

Klasa AB

Łączność bezprzewodowa

Arrow (opcja), Zero Compression, pojedynczy układ LSI

Zabezpieczenia

Elektroniczne zabezpieczenie przed przeciążeniem

TAK

Zabezpieczenie przed pojawieniem się napięcia stałego na wejściu

TAK

Zabezpieczenie przed zwarciem

TAK

Zasilanie

220-240 V

Bezpieczniki

3,15 A, zwłoczny, 230 V

Wymiary

szer. x wys. x gł.

370 x 340 x 393 mm

Waga

20,6 kg

Wykończenie

High Gloss Black, High Gloss White, 5 warstw

Akcesoria

Kabel zasilający

TAK

Kabel zakończony wtykiem Neutrik Speakon

TAK (10 m)

Interkonekt

nie

Instrukcja obsługi

TAK

W interesie rozwoju produktów REL Acoustics Limited zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji bez powiadomienia.

T/ 9x

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

REL T/ 9x Subwoofer

Nowa linia subwooferów REL.

Napisz swoją opinię

Zobacz także