Klipsch La Scala AL5

34 999,00 zł
Brutto

Klipsch La Scala AL5

Kolor Walnut

Cena dotyczy 1 szt. Sprzedajemy wyłącznie w parach.

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 2.


Klipsch LA SCALA AL5

NAJBARDZIEJ WSZECHSTRONNE GŁOŚNIKI KLIPSCH

Zaprojektowany z myślą o profesjonalnym zastosowaniu, głośnik Klipsch La Scala okazał się doskonałym wyborem także dla audiofilów. La Scala ożywi najbardziej subtelne detale muzyki, z rześkością i łatwością oferując legendarne brzmienie Klipsch. To niezwykle wydajny głośnik - przy 1 W wytworzy 105 decybeli ciśnienia akustycznego - oznacza, to że zachwyci słuchacza nawet przy zastosowaniu niewielkiej mocy wzmacniacza.

ZAPROJEKTOWANE I WYKONANE W USA
PRZY UŻYCIU KRAJOWYCH I IMPORTOWANYCH KOMPONENTÓW

Głośnik La Scala spełnia surowe standardy Klipsch – a są one najbardziej wymagające w branży! Pamiętasz wspaniały dźwięk? My również. Obudowa Klipsch La Scala jest nadal produkowana przez rzemieślników z Hope, Arkansas w USA. Tak jak chciał tego Paul W. Klipsch (PWK).

PROFESJONALNA JAKOŚĆ DŹWIĘKU

Pierwsza odsłona głośnika La Scala pojawiła się w 1963 roku, kiedy to pionier audio Paul W. Klipsch zbudował go do przemówień dla biorącego udział w wyborach na gubernatora Arkansas, Winthrop’a Rockefellera. La Scala odniósł sukces także poza kampanią, gdy stał się dla wielu ,,przenośną" i bardziej przystępną wersją rewolucyjnego głośnika Klipschorn®. Trójdrożny głośnik tubowy La Scala brzmiał tak dobrze, że wiele osób umieszczało go w swoich salonach pomimo surowego, niewykończonego wyglądu.

La Scala pozostaje praktycznie niezmieniony od wczesnych dni kampanii - Klipsch zdecydował się na poprawę wyglądu, całkowicie zmieniając konstrukcję obudowy. Miało to na celu uzyskanie bardziej eleganckiego wyglądu i poprawienie sztywności obudowy. Dostępne są teraz nowe wykończenia premium w okleinie z naturalnego drewna. La Scala wyposażono w maskownicę zakrywającą głośniki średnio oraz wysokotonowe. Ściany obudowy basów tubowych są zbudowane z 1-calowej płyty MDF, a nie ze sklejki 3/4 cala jak to miało miejsce wcześniej, co zwiększa sztywność i zmniejsza rezonans zapewniając czystszy bas.

NEODYMOWE TWEETERY

La Scala wyposażona jest w neodymowy głośnik wysokotonowy z 1-calową membraną polimerową i cewką aluminiową pokrytą miedzią. Ten lekki zespół membrany i konstrukcja magnesu o wysokiej wytrzymałości tworzy bardzo wysoką czułość głośnika wysokotonowego (105dB) i czyni go jednym z najbardziej wydajnych głośników wysokotonowych na rynku. Po połączeniu z tubą Tractrix® 90 ° x 40 ° głośnik wysokotonowy wyznacza nowe poziomy wydajności dla zakresu dynamiki i mocy wyjściowej.

ŚREDNIE TONY

Według Paula W. Klipscha „średnica to miejsce, w którym żyjemy” i jest to jedna z najbardziej krytycznych części w każdym projekcie głośników. Środek La Scali wykorzystuje 2-calowy przetwornik kompresyjny - połączony z wysokowydajną tubą, która maksymalizuje moc i wydajność systemu. W rezultacie wzmacniacz i głośnik wytwarzają mniej zniekształceń. Oznacza to klarowność, dokładność i niezwykłą definicję tonalną.

TERMINAL GŁOŚNIKOWY

Wysokiej jakości, aluminiowy terminal głośnikowy La Scali mieści duże, wysokiej jakości kable głośnikowe. Solidne zworki łączą gniazda, które umożliwiają podłączenie kolumn ze wzmacniaczem w systemie bi-wiringu lub bi-ampingu. Za jakość wewnętrznego okablowania odpowiada specjalista, czyli AudioQuest Type 4.

SPÓJNE DREWNIANE WYKOŃCZENIE

Klipsch w serii Heritage stosuje tylko dopasowane do siebie drewniane forniry. Utrzymywane są one w kolejności, delikatnie cięte z tego samego kawałka drewna i precyzyjnie układane tak, aby w miejscu łączenia powstało odbicie lustrzane - jak strony książki. Nadaje to każdemu z głośników estetyczny i spójny wygląd, a ten jest cenniejszy niż jakiekolwiek inne wykończenie.

DOPASOWANE PARY

Wykończenie każdej pary głośników z serii Heritage jest do siebie dopasowane, dzięki użyciu forniru z tego samego kawałka drewna. Obudowy są starannie dopasowywane tak, aby głośniki z pary były praktycznie identyczne. Głośniki są parowane w fabryce jeszcze na początku produkcji, a gdy są gotowe każdy jest kontrolowany pod względem jakości i oznaczany kolejnymi numerami seryjnymi – dzięki temu twoje Heritage opuszczają fabrykę jako skrupulatnie stworzony zestaw.

SOLIDNA KONSTRUKCJA

Klipsch od samego początku rozumiał wyjątkową i istotną rolę obudowy głośnika w procesie reprodukcji dźwięku. Od rzemieślników z Hope w Arkansas, po inżynierów z Indianapolis, Klipsch zawsze kładł szczególny nacisk na projekt obudowy. Dlatego też obudowa La Scala AL5 powstaje przy użyciu tylko najwyższej jakości klejów i elementów złącznych. To głośnik, który będziesz przekazywać z pokolenia na pokolenie.

Głośnik niskotonowy K-33-E 15” (38.1 cm) membrana kompozytowa
Głośnik średniotonowy K-55-X 2” (5.08 cm) fenolowy przetwornik kompresyjny
Głośnik wysokotonowy K-771 1" (2.54 cm) lekki przetwornik kompresyjny z membrany polimerowej, umieszczony w tubie 90° x 40° Tractrix Horn
Impedancja 8 Ω
Moc krótkotrwała/długotrwała 400W / 100W
Pasmo przenoszenia 51Hz – 20kHz (+/- 4 dB)
Skuteczność 105dB @ 2.83V / 1m
Waga 91 kg.
Kolor Walnut
Wymiary 101.6 cm x 61.59 cm x 64.29 cm

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Klipsch La Scala AL5

Klipsch La Scala AL5

Kolor Walnut

Cena dotyczy 1 szt. Sprzedajemy wyłącznie w parach.

Napisz swoją opinię

Zobacz także