search

Kolumny podłogowe KLH Audio Model Five

13 999,00 zł
Brutto

Kolumny podłogowe KLH Audio Model Five w klasycznym wykończeniu

Ilość

Głośnik z zawieszeniem akustycznym Model Five jest znany jako jeden z najlepszych i najbardziej poszukiwanych głośników dla audiofilów, zarówno nowych, jak i doświadczonych. Najnowsza zaktualizowana wersja tego klasycznego głośnika ma okleiny z prawdziwego drewna i odlewane aluminiowe kosze.

Legendarny KLH Model Five został po raz pierwszy zaprezentowany w 1968 roku i był sercem i duszą sukcesu KLH w późnych latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku. U jej podstaw leżała konstrukcja zawieszenia akustycznego, która dominowała w branży głośników przez dziesięciolecia i sprawiła, że ​​Model Five stał się jednym z najlepiej sprzedających się głośników swojej epoki. W 2021 roku KLH ponownie wprowadził Model Five, opierając się na oryginalnym projekcie zawieszenia akustycznego i wykorzystując najbardziej zaawansowaną obecnie dostępną technologię głośników.

Brzmienie

Głośnik Model Five bez trudu odtwarzają oryginalne nagranie ścieżki dźwiękowej artysty z tak zadziwiającymi naturalnymi szczegółami i głębokim trzewnym basem, że będziesz miał nieodparte wrażenie obcowania z koncertem na żywo. Charakter brzmienia można dostosować za pomocą wielopozycyjnego przełącznika, który umożliwia regulację wysokich tonów. Zestawy podłogowe Model Five posiadają nieprzeciętne możliwości precyzyjnego oddania dynamiki oraz reprodukcji sceny muzycznej, która rozmiarem jest nieograniczona i wręcz przypomina stadion. Firmowe przetworniki akustyczne posiadają bardzo małe zniekształcenia, dzięki czemu pasmo jest szerokie, dźwięk jest czysty i nie podlega kompresji.

 

To kolumny grające porządnie i bezpiecznie; muzycznie uniwersalne, niewymagające specjalnego przygotowania ani późniejszych zabiegów. Można w ich dźwięk wejść „z marszu”. Wracałem do nich kilkakrotnie, aby porównywać je z kolejnymi kolumnami tego testu, traktując je nawet jako „miejscowy” wzorzec neutralności. Nawet po dłuższej sesji z innym brzmieniem przesiadka na Model Five zawsze była co najmniej łatwa. Ale wcale nie musiała być powrotem do oazy zupełnego spokoju. To nie jest brzmienie ciepłe i lepkie, ale lekkie i komunikatywne w nienatarczywy sposób. Wokale nie zostały pogubione dla nadania im siły i powiększenia wolumenu, na pewnych nagraniach można by podejrzewać, że są rozjaśnione... jednak słuchając pod tym kątem wielu próbek, ostatecznie nie wydam takiego wyroku. Skąd ta niekonsekwencja? Model Five nie „cieniuje” przełomu średnich i wysokich częstotliwości, jak wiele innych kolumn, przechodzi przez ten zakres gładko i czytelnie. Nie kombinuje i nie czaruje, gra spójnie i „prostolinijnie”, uprzejmie, ale bez skrępowania.

To połączenie ogólnie normalnego, współczesnego, nowoczesnego dźwięku z niedzisiejszym wzornictwem, a nie skok na głęboką i nieznaną wodę.

BRZMIENIE: Czytelne, uporządkowane, komunikatywne, bezpośrednie, bez egzotycznych klimatów i podróży w czasie. Porządny bas w roli wspomagającej, można ustawić blisko ściany.

Jakość wykonania i kolorystyka

Zestawy wolnostojące.Okleina z naturalnego drewna sprawia wrażenie obcowania z produktem luksusowym. Dodatkowo producent wyposaża głośniki w magnetycznie mocowane maskownice oraz firmową podstawę.
Cechy charakterystyczne

    Ikoniczny nowoczesny styl z połowy wieku
    Konstrukcja zawieszenia akustycznego - najdokładniejsza i najbardziej liniowa konstrukcja dostępna obecnie
    Trójpozycyjna regulacja balansu akustycznego w celu dostosowania mocy głośnika do najtrudniejszych warunków akustycznych
    Dedykowany przetwornik średniotonowy do odtwarzania krytycznego pasma średnich częstotliwości
    Nierezonansowe, odlewane ciśnieniowo aluminiowe ramy głośników średniotonowych i niskotonowych
    Obrobiona maszynowo aluminiowa płyta czołowa głośnika wysokotonowego 1 ”
    Szafka KLH wyposażona w wzmocnioną konstrukcyjnie obudowę z MDF 3⁄4 ”
    Sieć trzynastu komponentów wykorzystująca wysokiej jakości cewki indukcyjne z rdzeniem żelaznym i kondensatory Mylar
    Każdy głośnik posiada własną podstawę z pochyleniem 5 5 wykonaną z malowanej proszkowo stali o grubości 14 AWG
    Niskoprofilowa kratka mocowana na magnes
    10-letnia gwarancja producenta

Pasmo przenoszenia     42Hz – 20,000Hz +/- 3dB
Reprodukcja niskich tonów     od 32Hz (ze spadkiem -10dB)
Skuteczność mierzona w pomieszczeniu     90,5dB @ 2,83V / 1m
Moc maksymalna     200W (do 800W mocy chwilowej)
Zalecana moc wzmacniacza     od 20W do 200W
Maksymalne ciśnienie akustyczne SPL     112,3dB
Impedancja     6 Ohm (minimalnie 3.5 Ohm przy 140Hz)
Dyspersja pozioma     140 stopni
Częstotliwości podziału zwrotnicy     380Hz, 2,85kHz
Przetworniki     1" aluminiowy (wysokotonowy)
4" z membraną papierową (średniotonowy)
10" membraną papierową (niskotonowy)
Wymiary z podstawą      (wys x szer x głęb) 87 x 35 x 33 cm
Waga netto z podstawą     23,6 kG
Dołączone akcesoria     Podstawy i maskownice

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Kolumny podłogowe KLH Audio Model Five

Kolumny podłogowe KLH Audio Model Five w klasycznym wykończeniu

Napisz swoją opinię