search

Prima Luna Prologue Classic Integrated Amplifier

8 880,00 zł
Brutto

Lampowy wzmacniacz zintegrowany.

Kolor
Ilość

Wzmacniacz zintegrowany ProLogue Classic, to najnowsza wersja oryginalnych pierwszych modeli rodziny przystępnych cenowo, wysokiej jakości produktów lampowych. Konstruktorzy sprzętu PrimaLuny legitymują się długim doświadczeniem w branży audio high-end. "Mamy nadzieje, że udało nam się dowieść, iż jesteśmy w stanie zaproponować gamę przystępnych cenowo urządzeń audio, które są w stanie z łatwością konkurować z dzisiejszymi najbardziej szanowanymi markami i zapewniamy, ze będziemy nadal podążać tą drogą. Głęboko wierzymy, że prezentowany przez nas poziom jakości ustanowił poprzeczkę na wysokim poziomie, który innym produktom trudno jest osiągnąć."

pic 6

Transformatory mocy

Transformatory mocy generują dwa rodzaje szumu, magnetycznego i akustycznego. Dlatego transformatory toroidalne są stosowane w najlepszych produktach audio. W porównaniu ze standardowymi transformatorami toroidy emitują około 1/10 pola magnetycznego, które zanieczyszcza muzykę i zaciemnia szczegóły. Dodatkowo, brak szczeliny powietrznej oznacza zwykle, że toroidy mają redukcję szumu akustycznego na poziomie 8:1. Ponieważ transformatory są najdroższymi komponentami w każdym produkcie audio, producenci będą nawet umieszczać tańsze transformatory rdzeniowe typu C i EI w zewnętrznej skrzynce zasilającej zamiast na drogim toroidzie. Zwiększony koszt jest znaczny, ale efekt rekompensuje ten wydatek. Wszystkie produkty PrimaLuna wykorzystują masywne, doniczkowe transformatory toroidalne. Transformatory PrimaLuna są zamknięte w metalowej obudowie, a następnie osadzone w niemikronowej żywicy, aby jeszcze bardziej zredukować hałas i zabezpieczyć uzwojenia przed wilgocią i pogorszeniem na zawsze.

picture transformers bare4

Transformatory wyjściowe

Transformatory wyjściowe są najważniejszą częścią każdego wzmacniacza lampowego. Określają one zarówno basów jak i góry. Transformatory są najdroższymi komponentami we wzmacniaczu, więc producenci oszczędzają pieniądze, korzystając z dostępnych na rynku jednostek . Transformatory wyjściowe PrimaLuna są specjalnie zaprojektowane, nawijane na miejscu. To jeden z powodów, dla których żadna inna marka nie brzmi jak PrimaLuna. "Płaskie topy i dna tych fal kwadratowych korelują z rozszerzoną reakcją niskich częstotliwości wzmacniacza, a transformatory wyjściowe PrimaLuna są doskonałej jakości

19

Innowacyjny układ Adaptive AutoBias™.

Przełączając jeden przełącznik, użytkownicy mogą łatwo przekalibrować wzmacniacz w celu optymalnej współpracy z lampami EL34 lub KT88/KT120/KT150 (każdy wzmacniacz Prima Luna jest dostarczany z fabrycznie preinstalowanymi lampami EL34). Układ auto-biasu nieustannie monitoruje i reguluje punkt pracy lamp, aby pracowały na maksimum możliwości. Nigdy więcej ręcznego regulowania biasu!

pic autobias5

Ręcznie lutowany

Budowany ręcznie przy wykorzystaniu połączeń lutowanych punkt-punkt, jakość wykonania porównywalna lub lepsza niż w jakimkolwiek innym produkcie z tego samego przedziału cenowego. Solidna, dobrze wentylowana stalowa obudowa, pokryta pięcioma warstwami lakieru. Każda warstwa jest ręcznie polerowana.

20

 

Układ SoftStart™

Wydłużający żywotność wszystkich krytycznych elementów wzmacniacza i dodatkowo ograniczający ryzyko uszkodzenia lamp spowodowanych szokiem termicznym.

Układ BTI.

BTI oznacza “Bad Tube Indication.” Na obudowie wzmacniacza, tuż przed każdą z lamp, umieszczono miniaturową diodę LED, która zapala się w chwili gdy lampa wymaga wymiany. Układ ten współpracuje z nowym układem Adaptive Auto Bias.

pic BTI4

Nowy układ PrimaLuna PTP™

(Power Transformer Protection). Jeśli transformator zasilający ulegnie przegrzaniu, wewnętrzny wyłącznik termiczny powoduje automatyczne odcięcie zasilania, umożliwiając ostygnięcie wzmacniacza, a następnie resetuje się do stanu wyjściowego, załącza zasilanie i pozwala na dalszą eksploatację wzmacniacza.

Nowy układ PrimaLuna OTP™

(Output Transformer Protection) Chroni transformatory wyjściowe przed skutkami poważnego uszkodzenia lamp lub błędu użytkownika.

Prawidłowe podłączenie fazy

Śruba w kolorze aluminium, mocująca gniazdo zasilające wzmacniacza, wskazuje na prawidłowe podłączenie fazy.

Wzmacniacz  Primaluna Prologue Clessic Integrated  jest wyposażony w  4 wejścia sygnału liniowego.

Moc wyjściowa 35 / 40 W / 45 W na kanał (EL34 / KT88 / KT120)
Pasmo przenoszenia 10Hz - 65 kHz +/- 3 dB
Zniekształcenia THD z AABB 0,25% @ 1W; mniej niż 1% przy pełnej mocy
Odstęp S/N 89 dB
impedancja wejściowa 65 kOhm
Czułość wejściowa 265 / 285 mV (dla mocy znamionowej przy maksymalnym ustawieniu głośności)
Wzmocnienie maksymalne 37,0 dB
Pobór mocy 285 W
Waga netto 37.5 lbs / 17 kg
Wymiary 15.5”x11”x7.5”/395mm x280mm x190mm (WxHxD)
Wejścia 4 pary RCA
Wyjścia 4 & 8 Ohm - terminale głośnikowe
Komplet lamp 4 x EL-34 lub 4 x KT-88/KT-120/KT-150, 2 x 12AX7, 2 x 12AU7

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Prima Luna Prologue Classic Integrated Amplifier

Lampowy wzmacniacz zintegrowany.

Napisz swoją opinię