Nowy Pioneer VSX-934 to 7,2-kanałowy amplituner sieciowy AV.

Nowy Pioneer VSX-934 to 7,2-kanałowy amplituner sieciowy AV.

Onkyo & Pioneer Corporation sprawia, że ​​najlepiej sprzedający się produkt swojej klasy staje się jeszcze lepszy. VSX-934 to 7,2-kanałowy amplitunera sieciowy AV, który zapewnia realistyczne doznania dźwięku Dolby Atmos® i DTS: X® skalibrowane za pomocą technologii MCACC * 1.

Duży zapas mocy płynnie dostarczanej przez wszystkie kanały dzięki konstrukcji wzmacniacza Pioneer Direct Energy Amplification oraz duży wybór wejść sygnału High-Res i czysto analogowych źródeł dbają o to, aby zapewnić jak najlepsze doznania i jakość dźwięku podczas odtwarzania muzyki, filmów, programów telewizyjnych i gier. Odbiornik AV jest wszechstronnie wyposażony tak, aby pasował do najnowocześniejszych odtwarzaczy multimedialnych 4K / 60p, odtwarzaczy Blu-ray Ultra HD, telewizorów i projektorów z obsługą standardów HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma) , Dolby Vision ™ oraz Color Space BT.2020 * 2 poprzez złącza HDMI® kompatybilne z HDCP 2.2.

VSX-934 wyposażono w funkcję multi-room, która umożliwia współpracę z systemami audio i głośnikami dowolnej marki wykorzystującymi częstotliwość 5 GHz / 2,4 GHz Wi-Fi® * 3 do transmisji sygnału, łatwo tworząc środowisko rozrywki w całym domu zarządzane ze smartfona i tabletu. Należą do nich technologia DTS Play-Fi®, FlareConnect ™, a ponadto urządzenie może współpracować z systemami firmy SONOS. Ponadto VSX-934 będzie obsługiwał Apple Airplay 2, który pozwala bez wysiłku przesyłać muzykę lub podcasty do głośników w całym domu za pomocą urządzenia Apple lub wydając polecenia Siri. Wsparcie AirPlay będzie dostępne po wydaniu aktualizacji oprogramowania wiosną 2019 roku.

Wysokiej klasy konstrukcja wzmacniacza
VSX-934 oferuje moc 165 W / kanał (6 omów, 1 kHz, THD 10%, 1-ch), aby uzyskać przekonujący i responsywny dźwięk przestrzenny. Konstrukcja Direct Energy zapewnia szerokopasmowe odtwarzanie częstotliwości zapewniając rozległą scenę dźwiękową o doskonałej organizacji przestrzeni ze źródeł wielokanałowych i stereofonicznych.

Obsługa Dolby Atmos i DTS: X
Odtwarzanie Dolby Atmos i DTS: X jest możliwe przy konfiguracji 5.2.2-kanałowej. Dźwięk oparty na obiektach jest umieszczony tam, gdzie naturalnie pojawiłby się w przestrzeni, tworząc realistyczne wrażenia podczas odtwarzania filmów. Dzięki dodaniu głośników z obsługą Dolby Atmos miłośnicy filmów mogą doświadczyć trójwymiarowego pola dźwiękowego bez instalowania głośników w suficie. DTS: X pozwala na elastyczne rozmieszczenie głośników tak, aby umożliwić zoptymalizowane odtwarzanie w różnych układach. Nawet bez głośników Dolby Atmos, technologie Dolby Atmos Height Virtualizer * i DTS Virtual: X * oferują możliwość uzyskania dźwięku opartego na obiektach pomimo braku dedykowanych dodatkowych głośników. * Funkcja dostępna po wydaniu aktualizacji oprogramowania układowego w przyszłości.

Miksowanie Dolby Surround i DTS Neural: X®
Technologie DTS Neural: X i Dolby Surround przekształcają starsze formaty ścieżek dźwiękowych „2D” tak, aby odtwarzać dźwięk przestrzenny z bardziej płynną i spójną sceną od przodu do tyłu, z boku na bok i od góry do dołu, tworząc efekt otulenia dźwiękiem przy 5.2.2-kanałowej konfiguracji głośników. Oba rozwiązania zostały zaprojektowane w celu uzyskania otaczającego dźwięku 3D ścieżek dźwiękowych filmów z płyt DVD, Blu-ray Disc ™ lub wybranych usług strumieniowania video.

MCACC z technologią kontroli faz
MCACC (wielokanałowy system kalibracji akustycznej), opracowany z doświadczeniem profesjonalnych studiów nagraniowych, tworzy idealne środowisko odsłuchowe w przestrzeni rozrywkowej. Korzystając z niestandardowego mikrofonu kalibracyjnego, system automatycznie kompensuje różnice w rozmiarze głośnika, poziomie i odległości oraz wyrównuje reakcję. Ponadto technologia kontroli faz eliminuje opóźnienia fazowe powodowane przez filtr dolnoprzepustowy między kanałami głównymi i subwooferem, a także zapewnia wyraźniejszy dźwięk w średnim i wysokim zakresie, dodając dynamiczny wpływ kanału LFE. Obie technologie pozwalają na stworzenie realistycznej sceny dźwiękowej z wciągającą prezentacją partytur filmowych i muzyki.

Reflex Optimizer
Podczas korzystania z głośników z funkcją Dolby Atmos, dźwięk o wysokiej kierunkowości odbija się od sufitu, podczas gdy dźwięk o niskiej kierunkowości dociera bezpośrednio do uszu. Ta subtelna różnica powoduje przesunięcie fazowe, sprawiając, że dźwięk brzmi nienaturalnie. Technologia Reflex Optimizer rozwiązuje to opóźnienie fazowe i optymalizuje wydajność głośników z funkcją Dolby Atmos, zapewniając wyraźne obrazowanie dźwięku w miejscu odsłuchowym. Dźwięk z głośników z funkcją Dolby Atmos bezproblemowo integruje się z głośnikami podłogowymi, zapewniając wyraźne i komfortowe pole dźwiękowe.

Obsługa formatów wideo HDR, 4K / 60p i BT.2020 przez HDMI
Wszystkie gniazda  HDMI obsługują, 24-bitową transmisję sygnału video 4K / 60p, 4: 4: 4 oraz technologię zabezpieczenia przed kopiowaniem HDCP 2.2 w celu odtwarzania treści premium. Sygnał z HDR * 4 (High Dynamic Range) w HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma) lub Dolby Vision ™ może być przekazywany do kompatybilnego wyświetlacza. Ponadto obsługiwany jest obraz z przestrzenią kolorów BT.2020 w celu uzyskania spektakularnej wydajności kolorów. Super rozdzielczość to technologia skalująca sygnał video do jakości 4K odpowiednia dla źródeł HD.

Płynnie dostarczany dźwięk wysokiej rozdzielczości
Popularne formaty Hi-Res Audio są obsługiwane przez sieć i z USB. Należą do nich 192 kHz / 24-bitowe FLAC * 5, WAV (RIFF) * 5, AIFF * 5 i ALAC * 5 wraz z DSD 2,8 MHz / 5,6 MHz * 6.

Muzyka online i radio internetowe
Usługi muzyczne online, w tym Amazon Music * 7, Pandora® * 7, Spotify * 7, TIDAL * 7 i Deezer * 7 są dostępne. Ponadto użytkownicy mogą cieszyć się niemal nieograniczonym przepływem muzyki, transmisji sportowych, podcastów i wiadomości rozrywkowych z radia internetowego TuneIn * 7.

Apple AirPlay 2
AirPlay 2 * oferuje  najbardziej zaawansowany, bezprzewodowy system audio multi-room, tworząc łatwy sposób na przesyłanie muzyki lub podcastów z dowolnego miejsca w domu do różnych urządzeń, z których wszystkie mogą być zsynchronizowane. Podczas słuchania muzyki jest to tak proste, jak wybranie lub odznaczenie miejsca, w którym muzyka jest odtwarzana przez dowolne urządzenie z systemem iOS lub przez wydanie polecenia przez Siri. * AirPlay 2 będzie dostępny wraz z aktualizacją oprogramowania wiosną 2019 roku.

Gotowy na DTS Play-Fi® Multi-Room Audio
Technologia DTS Play-Fi umożliwia dystrybucję wysokiej jakości muzyki z usług online, serwerów multimedialnych i urządzeń mobilnych do dowolnej liczby kompatybilnych produktów za pomocą aplikacji Pioneer Music Control * 8. Technologia DTS Play-Fi może synchronizować muzykę w każdym pokoju, a członkowie rodziny mogą korzystać z własnego urządzenia do słuchania muzyki w określonym pokoju lub grupie pomieszczeń. Ponadto użytkownicy mogą korzystać z elementów sterujących odtwarzaniem muzyki z Apple Watch i Android Wear dzięki wsparciu technologii DTS Play-Fi - łatwo tworząc kompleksowy ekosystem, który spełnia praktycznie każdą potrzebę.

FlareConnect ™ - bezprzewodowa dystrybucja dźwięku do wielu pomieszczeń
FlareConnect udostępnia dźwięk z sieci i zewnętrznych źródeł wejściowych audio między kompatybilnymi urządzeniami. Ciesz się łatwym odtwarzaniem w wielu pomieszczeniach płyt LP, płyt CD, sieciowych usług muzycznych i nie tylko, dzięki obsługiwanym komponentom i systemom głośników. Wybór muzyki, grupowanie głośników i zarządzanie odtwarzaniem w całym domu są wbudowane w aplikację Pioneer Remote * 8. *

Dedykowane wyjścia głośnikowe ZONE 2 i wyjście liniowe Zone 2 / wyjście pre-out Zone B
Do dedykowanych wyjść głośnikowych ZONE 2 można podłączyć głośniki stereo, aby dystrybuować sygnały źródłowe z wejść analogowych, sieci, USB i Bluetooth® do innego pomieszczenia. Odtwarzaj dźwięk tylko w Strefie 1 (Główna) lub Strefie 2; zsynchronizowanej z wyjściem Zone B, która jest dobra do podłączenia bezprzewodowych słuchawek lub odtwarzaj inne źródło w każdej strefie. Użytkownicy mogą cieszyć się konfiguracją 5.2-kanałową w Strefie 1 z włączoną dystrybucją na obszar ZONE 2 lub zachować układ 5.2.2-kanałowy i użyć wyjścia liniowego Zone 2, aby przesłać dźwięk do systemu hi-fi, aktywnych głośników lub zewnętrznego wzmacniacza i głośników stereo z wejściem liniowym w innym pokoju.

Dwuzakresowy Wi-Fi  (5 GHz / 2,4 GHz)
Źródła dźwięku wysokiej jakości można odtwarzać bezprzewodowo za pośrednictwem połączenia Wi-Fi przez 5 GHz (11a / n) i 2,4 GHz (11 b / g / n). W gospodarstwach domowych z wieloma urządzeniami przyczyniającymi się do przeciążenia pasma 2,4 GHz, kanał 5 GHz oferuje płynniejszą transmisję danych audio bez zakłóceń fal radiowych.

Technologia bezprzewodowa Bluetooth
Bluetooth to wygodne rozwiązanie dla strumieniowego przesyłania dźwięku z niemal każdego kompatybilnego smartfona, tableta, czy laptopa. Dzięki funkcji „Wake on Play”, VSX-934 wzbudza się automatycznie i przełącza na odpowiednie wejście, gdy rozpocznie się transmisja sygnału ze źródła Bluetooth.

Intuicyjny graficzny interfejs użytkownika z łatwą konfiguracją początkową
Intuicyjny graficzny interfejs użytkownika (GUI) Pioneera przez HDMI sprawia, że ​​obsługa jest łatwa i bezstresowa. Główna strona menu zawiera elementy System Setup, MCACC i Network / Bluetooth, z szybkim dostępem do każdego menu. Prosty graficzny wyświetlacz z funkcjami odbiornika poprawia codzienną obsługę, podczas gdy przewodnik konfiguracji znacznie ułatwia wykonanie początkowych ustawień sieciowych. Nowe menu ekranowe (OSD) pokazuje szczegółowe informacje audio i wideo podczas odtwarzania.

Dodatkowe funkcje

  • Wejście gramofonowe i korektor do podłączenia gramofonu
  • Kompatybilność z aplikacją Pioneer Remote
  • Obsługuje funkcje sterowania przez HDMI
  • Wydajne tryby ECO w celu oszczędzania energii

* 1 MCACC: Wielokanałowy system kalibracji akustycznej. MCACC to opatentowana technologia kompensacji akustycznej firmy Pioneer, która umożliwia regulację pola dźwiękowego na tym samym poziomie, co techniki monitorowania stosowane w studiach dźwiękowych.
* 2 BT.2020 to standard formatu wideo, który obejmuje szeroką przestrzeń kolorów ponad dwukrotnie większą niż standard BT.709 obecnie używany do płyt Blu-ray i innych formatów.
* 3 Wymaga środowiska sieci bezprzewodowej LAN zgodnego ze standardami Wi-Fi i połączenia opartego na Wi-Fi.
* 4 HDR to technologia, która rozszerza maksymalną jasność wideo. Technologia HDR jest używana z Ultra HD Blu-ray ™, aby zwiększyć maksymalną jasność.
* 5 Obsługiwana częstotliwość próbkowania za pośrednictwem bezprzewodowej sieci LAN zależy od środowiska sieciowego. ALAC maksymalnie z 96 kHz.
* 6 Nie ma gwarancji za pośrednictwem bezprzewodowej sieci LAN. Dźwięk jest odtwarzany po konwersji na PCM.
* 7 Proszę potwierdzić dostępność usług przed zakupem. Niektóre usługi mogą wymagać płatnej subskrypcji.
* 8 Dostępne do bezpłatnego pobrania. Sprawdź wymagania dotyczące urządzeń i systemów operacyjnych w App Store lub Google Play.

• PIONEER, MCACC, Phase Control i logo są zastrzeżonymi znakami towarowymi Pioneer Corporation i są używane na podstawie licencji.
• Terminy HDMI i HDMI High-Definition Multimedia Interface oraz logo HDMI są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi HDMI Licensing Administrator, Inc. w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
• Dolby, Dolby Atmos, Dolby Surround, Dolby TrueHD, Dolby Digital i Dolby Vision są znakami towarowymi Dolby Laboratories.
• Wyprodukowano na licencji DTS, Inc. DTS, Symbol, DTS i Symbol razem, DTS: X, Virtual: X, Play-Fi, logo DTS: X, logo DTS Play-Fi i DTS Virtual: X logo są zastrzeżonymi znakami towarowymi lub znakami towarowymi DTS, Inc. w Stanach Zjednoczonych i / lub innych krajach. © DTS, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.
• Apple, AirPlay, Apple Watch, iPhone, iPad, Mac, iTunes, OS X i Siri są znakami towarowymi firmy Apple Inc., zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. App Store to znak usługowy Apple Inc., zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. AirPlay współpracuje z iPhonem i iPadem z iOS 4.3.3 lub nowszym, Mac z OS X Mountain Lion oraz Mac i PC z iTunes 10.2.2 lub nowszym.
• IOS jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Cisco w Stanach Zjednoczonych i innych krajach i jest używany na podstawie licencji.
• Wi-Fi® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Wi-Fi Alliance.
• Znak słowny i logo Bluetooth® są zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Bluetooth SIG, Inc.
• Wbudowane Android, Google Play, Chromebook i Chromecast są znakami towarowymi Google LLC.
• Windows jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Microsoft Corporation w Stanach Zjednoczonych i / lub innych krajach.
• Blu-ray Disc ™, Blu-ray ™, Ultra HD Blu-ray ™ i logo są znakami towarowymi Blu-ray Disc Association.
• Spotify i logo Spotify są znakami towarowymi Spotify Group, zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.
• Amazon, Amazon Music i wszystkie powiązane logo i znaki ruchu są znakami towarowymi Amazon.com, Inc. lub jej podmiotów stowarzyszonych.
• PANDORA, logo PANDORA i strój handlowy Pandora są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi Pandora Media, Inc. Użyto za zgodą.
• Wszystkie inne znaki towarowe i zarejestrowane znaki towarowe są własnością ich odpowiednich właścicieli.

All comments