Klipsch Forte IV

15 999,00 zł
Brutto

Kolumny podłogowe Klipsch Forte IV

Cena dotyczy 1 sztuki. Sprzedajemy WYŁĄCZNIE w parach.

Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 2.

Klipsch Forte IV 

WYDAJNOŚĆ TO NASZA MOCNA STRONA

Wprowadzony na rynek w 1985 roku, Forte szybko stał się najpopularniejszym modelem firmy Klipsch. Forte wyróżnia się na tle konkurencji eleganckim wyglądem i wyjątkowymi możliwościami. W 2017 r. Forte ponownie znalazł się w ofercie Klipsch w ramach serii głośników Heritage. Forte IV został odświeżony pod względem wyglądu, zastosowano także najnowsze osiągnięcia w inżynierii akustycznej, dbając jednocześnie o zachowanie oryginalnej charyzmy, dzięki której Forte stał się tak popularny.

ZAPROJEKTOWANE I WYKONANE W USA
PRZY UŻYCIU KRAJOWYCH I IMPORTOWANYCH KOMPONENTÓW

Nie zadzieraj z perfekcją. Do Forte IV wprowadziliśmy kilka istotnych udoskonaleń, ale pozostaje on wierny swej pierwotnej wersji. Pamiętasz wspaniały dźwięk? My również. Obudowa Forte IV jest nadal produkowana przez rzemieślników z Hope, Arkansas w USA. Tak jak chciał tego Paul W. Klipsch (PWK).

WYSOKA WYDAJNOŚĆ

Trójdrożne kolumny Forte IV wykorzystują 12-calowy głośnik niskotonowy, 1,75 - calowy tubowy głośnik średniotonowy oraz 1-calowy wysokotonowy. W modelu tym producent zastosował całkowicie nowy, średniotonowy przetwornik kompresyjny K-702. Wyposażony został w membranę poliamidową zapewniającą wyjątkową szczegółowość i dynamikę. Średniotonowy K-702 jest dopasowany do zmodyfikowanej tuby Tractrix®. Technologia ta zapewnia równomierną polaryzację średnich częstotliwości oraz bardziej spójny dźwięk w całym obszarze odsłuchu.

PASYWNY GŁOŚNIK NISKOTONOWY

Z tyłu obudowy Forte IV kryje się sekret. Poszerzony bas Forte IV możliwy jest dzięki umieszczonemu z tyłu pasywnemu głośnikowi. Ten niezwykle duży przetwornik 15” (38 cm), zwiększa i poszerza bas w oparciu o ciśnienie akustyczne generowane przez głośnik niskotonowy K-281.

SPÓJNE DREWNIANE WYKOŃCZENIE

Klipsch w serii Heritage stosuje tylko dopasowane do siebie drewniane forniry. Utrzymywane są one w kolejności, delikatnie cięte z tego samego kawałka drewna i precyzyjnie układane tak, aby w miejscu łączenia powstało odbicie lustrzane - jak strony książki. Nadaje to każdemu z głośników estetyczny i spójny wygląd, a ten jest cenniejszy niż jakiekolwiek inne wykończenie.

DOPASOWANE PARY

Wykończenie każdej pary głośników z serii Heritage jest do siebie dopasowane, dzięki użyciu forniru z tego samego kawałka drewna. Obudowy są starannie dopasowywane tak, aby głośniki z pary były praktycznie identyczne. Głośniki są parowane w fabryce jeszcze na początku produkcji, a gdy są gotowe każdy jest kontrolowany pod względem jakości i oznaczany kolejnymi numerami seryjnymi – dzięki temu twoje Heritage opuszczają fabrykę jako skrupulatnie stworzony zestaw.

SOLIDNA KONSTRUKCJA

Liczy się każdy szczegół. Kolumny Klipsch są zbudowane z myślą o wspaniałym dźwięku, który wytrzyma próbę czasu. Dlatego też obudowa Forte IV jest ręcznie tworzona przy użyciu tylko najwyższej jakości klejów i elementów złącznych. To głośnik, który będziesz przekazywać z pokolenia na pokolenie.

Specyfikacja

Głośnik niskotonowy K-281 12” (30.48cm) włókno szklane oraz KD-15 15” (38.1cm) głośnik pasywny na tylnej ściance
Głośnik średniotonowy K-702 1.75” (4.45cm) membrana poliamidowa w tubie Horn K-703-M
Głośnik wysokotonowy K-100-TI 1” (2.54cm) tytanowy w tubie Horn K-79T
Impedancja 8 Ω
Konstrukcja Trójdrożna
Moc krótkotrwała/długotrwała 100W/400W
Pasmo przenoszenia 38Hz – 20kHz
Skuteczność 99dB @ 2.83V / 1m
Waga 32,7 kg./szt
Kolor Walnut
Wymiary 90.81cm x 42.24cm x 33cm

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Klipsch Forte IV

Kolumny podłogowe Klipsch Forte IV

Cena dotyczy 1 sztuki. Sprzedajemy WYŁĄCZNIE w parach.

Napisz swoją opinię