Prima Luna DiaLogue Premium Integrated Amplifier

21 010,00 zł
Brutto

Zintegrowany wzmacniacz lampowy wysokiej klasy.

Kolor
Ilość

Wzmacniacz serii DiaLogue Premium wysoko ustawia poprzeczkę względem tego, jaki powinien być lampowy wzmacniacz zintegrowany: seksowny...egzotyczny... i wykonany z niezwykłą jakością oraz wyposażony w funkcje niespotykane w innych wzmacniaczach tej klasy.

pic 4

Adaptive AutoBias.

Tak jak w przypadku wszystkich pozostałych wzmacniaczy PrimaLuny, nigdy nie trzeba się martwić koniecznością biasowania lamp. Wystaczy przełączyć przycisk i układ rekalibruje się pod kątem lamp EL34 lub KT88/KT120/KT150 (każdy wzmacniacz Prima Luna jest dostarczany z fabrycznie preinstalowanymi lampami EL34) 
Wszystkie krytyczne ścieżki sygnałowe zostały wykonane ze srebrzonych przewodów z miedzi beztlenowej (OCC) w izolacji teflonowej, w celu zapewnienia maksymalnej szybkosci i czystości sygnału.

pic autobias3

Najlepsze podzespoły z całego świata:

potencjometr głośności ALPS i rezystory Takman z Japonii, kondensatory foliowe SCR z Francji.

Unikalny układ AC Offset Killer.

Układ ten przyczynia się do obniżenia przydźwięku transformatora zasilajacego, co przekłada się na obniżenie szumu bazowego oraz uzyskanie bardziej czarnego tła dźwiękowego.

picture AC offer killer5

Nowy stopień wejściowy.

DiaLogue Premium wykorzystuje po trzy lampy 12AU7 na kanał, oraz dodatkowe udoskonalenia znane z modelu ProLogue Premium. W rezultacie otrzymano jeszcze niższy poziom zniekształceń oraz szersze pasmo przenoszenia.

Dedykowane wyjście do podłączenia subwoofera.

Jeśli posiadany subwoofer wyposażony jest tylko w wejście sygnału liniowego, podłączenie go do DiaLogue Premium jest banalnie proste.

Przełączany tryb Triodowy/Ultraliniowy.

Pozwala na szybkie przełączenie trybu pracy lamp wzmacniacza .Pozostałe funkcje, takie same jak we wzmacniaczach serii ProLogue Premium: Pilot zdalnego sterowania, obsługujący wszystkie funkcje urządzenia, wyjście sygnału Home Theater, wszystkie połączenia lutowane wykonane metodą punkt-punkt w celu zapewnienia długiej żywotności lamp oraz innych krytycznych elementów toru audio.

Seria DiaLogue Premium została wyposażona w te same innowacyjne układy co seria ProLogie Premium, zabezpieczające urządzenie na wielu poziomach:

Układ BTI.

BTI oznacza “Bad Tube Indication.” Na obudowie wzmacniacza, tuż przed każdą z lamp, umieszczono miniaturową diodę LED, która zapala się w chwili gdy lampa wymaga wymiany. Układ ten współpracuje z nowym układem Adaptive Auto Bias

pic BTI2

 

 

Układ PTP.

Jeśli transformator zasilający ulegnie przegrzaniu, układ “Power Transformer Protection” powoduje automatyczne odcięcie zasilania, umożliwiając ostygniecie wzmacniacza, a następnie resetuje sie do stanu wyjściowego.

 

Układ OTP

Układ “Output Transformer Protection” chroni transformatory wyjściowe przed skutkami poważnego uszkodzenia lamp lub błędu użytkownika.

 

Przekaźnik +B.

Zastępuje bezpieczniki i działa we współpracy z układem OTP w celu ochrony wzmacniacza przed skutkami uszkodzenia lamp. Metoda ta jest mniej inwazyjna brzmieniowo a bezpiecznik resetuje się samoczynnie po wymianie uszkodzonej lampy.

16

Tak jak wszystkie pozostałe urządzenia PrimaLuny, wzmacniacz zintegrowany DiaLogue Premium jest wykonany ręcznie przy użyciu połączeń punkt-punkt i odznacza się jakością wykonania równą lub lepszą od jakiegokolwiek innego produktu w tej cenie.

Moc wyjsciowa - tryb Ultraliniowy 42 W na kanał (na lampach EL34)
43 W na KT88, 45 W na KT120 i 48 W na KT 150
Moc wyjściowa - tryb Triodowy 25 W na kanał (na lampach EL34 i KT 88)
27 na KT120 i 30 W na KT 150
Pasmo przenoszenia 5Hz-30kHz +/- 0.5dB (na EL34)
5Hz-32kHz na KT88 lub 10Hz-65kHz na KT-120/KT-150
Zniekształcenia THD z AABB < 0,22% @ 1W; mniej niż 1,2% przy mocy znamionowej
Odstęp S/N 89 dB
Impedancja wejściowa 100 kOhm
Czułośc wejściowa 270 mV ( przy mocy znamionowej i masymalnym poziomie głośności)
Wzmocnienie maksymalne 36,5 dB
Pobór mocy 280 W
Waga netto 63.8 lbs / 29 kg
Waga z opakowaniem 70.5 lbs / 32 kg
Wymiary 15.9"x15.2"x8.3" / 405mm x 385mm x 210mm (Głęb x Szer x Wys)
Wymiary z opakowaniem 22.7 x18.4"x12" / 577mm x 468mm x 305mm (Głęb x Szer x Wys)
Wejścia 5 par Stereo RCA, 1 para Home Theater
Wyjscia 1 para Stereo RCA Tape, 1 wyjście na subwoofer, Terminale głośnikowe 4 & 8 Omów
Lampy 4 x EL34, KT-88, KT-120 lub KT-150, 6 x 12AU7

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Prima Luna DiaLogue Premium Integrated Amplifier

Zintegrowany wzmacniacz lampowy wysokiej klasy.

Napisz swoją opinię