Teac NT-505

6 899,00 zł
Brutto

Urządzenie wyjęte z kartonu, w celach ekspozycyjnych

NT-505 to flagowy podwójny monofoniczny przetwornik cyfrowo-analogowy USB

Kolor
Ilość

NT-505 to flagowy podwójny monofoniczny przetwornik cyfrowo-analogowy USB z wszechstronnymi możliwościami odtwarzania sieciowego. Z powodzeniem łączy najnowsze technologie sieciowe wraz z dziesięcioleciami doświadczeń jakie zgromadził TEAC w dziedzinie projektowania dźwięku, w atrakcyjnym opakowaniu o rozmiarze A4. Podobnie jak jego poprzednik (NT-503) wykorzystuje podwójny monofoniczny obwód do przetwarzania dźwięku sygnały o jeszcze większej czystości, z najnowszym chipem DAC VERITA AK4497 zastosowanym w każdym z dwa kanały. Poprawia to stosunek sygnału - zakłócenia poprzez przetwarzanie każdego kanału indywidualnie w trybie monofonicznym, a także dostarczanie natywnego DSD512 (22,5 MHz) i możliwość odtwarzania PCM 768 kHz / 32-bit Sekcja analogowa, która jest jednym z kluczy do jakości dźwięku, zawiera cztery bufory TEAC-HCLD obwody wzmacniacza, które pozwalają na różne tryby pracy, - w pełni zbalansowany napęd dla zbalansowanego wyjścia i tryb równoległej pracy dla niesymetrycznego wyjścia - w celu uzyskania lepszej ekspresji akustycznej. Jeśli chodzi o dźwięk sieciowy, NT-505 obsługuje wysokiej jakości usługi muzyczne, a mianowicie TIDAL i Qobuz, a także Roon Ready. Jest też wbudowany dekoder MQA i będziesz się dobrze bawić nieograniczone treści muzyczne w Internecie dzięki wysokiej jakości przetwarzaniu cyfrowemu i analogowemu technologie. Oprócz szerokiej gamy wejść cyfrowych i analogowych, obsługuje odbiornik Bluetooth® LDAC ™ i Qualcomm® aptX HD ™ umożliwiają bezprzewodowe przesyłanie wysokiej jakości dźwięku smartfona do tego flagowego przetwornika USB DAC. NT-505 to kompaktowy i zaawansowany DAC USB i odtwarzacz sieciowy, który obsługuje najnowsze Formaty Res i usługi subskrypcji muzyki online.

NT-505 wykorzystuje najnowszy przetwornik VERITA Ak4497 (opracowaną przez Asahi Kasei Microdevices) na każdym z kanałów. Jest to ceniony wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy audio, obsługujący materiał DSD512 (22,5 MHz) i 768 kHz / 32-bitowe formaty PCM, osiągając wiodące w branży bardzo niskie poziomy zniekształceń. W międzyczasie technologia OSRD (Over-sampling Ratio Doubler) znacznie redukuje poziom zakłóceń poza pasmem. W rezultacie NT-505 oferuje wyrafinowanie niezbędne do maksymalnego wykorzystania formatów Hi-Res, pomyślne przetwarzanie informacji, które znajdują się poza słyszalnym zakresem dźwięku.

W całym obwodzie używana jest konfiguracja z dwoma monofonicznymi obwodami, począwszy od zasilacza (w transformatory), ż do przetworników D / A w sekcji cyfrowej i analogowego stopnia wyjściowego. Począwszy od wysokowydajnych przetworników cyfrowo-analogowymi VERITA AK4497 do potężnego rdzenia transformatora toroidalnego, każdy element jest skonfigurowany do przetwarzania pojedynczego kanału. Zapobiega to efektowi wzajemnych zakłóceń przy odtwarzaniu bogatej ekspresji akustycznej. Ponadto analogowe sygnały audio z lewego i prawego kanału są przetwarzane w całości w trybie zbalansowanym zaraz po za przetwornikami C / A, aż do gniazd wyjściowych, przyczyniając się do poprawy relacji S / N i rozszerzenia zakresu dynamiki. Pozwala to na fantastyczne poczucie powietrza, jakie oferują formaty Hi Res przetwarzane i przenoszone bez żadnych strat.

Podłączając się do sieci domowej za pomocą kabla LAN, NT-505 umożliwia dostęp do muzyki w wysokiej rozdzielczości na dostępnych serwerach muzycznych i komputerach, a także dostęp do setek milionów plików w jakości CD w Internecie za pośrednictwem serwisów muzycznych, takich jak TIDAL i Qobuz. NT-505 jest również produktem Roon Ready, który umożliwia strumieniowe przesyłanie dźwięku Hi-Res dzięki niezwykle wydajnym przetwornikom D / A.

W celu uzyskania dla analogowego sygnału przebiegu bliższego oryginalnemu sygnałowi, NT-505 obsługuje dekodowanie MQA jednocześnie obsługując formaty Hi-Res o wysokiej częstotliwości próbkowania takie, jak DSD512 i PCM32 / 768. Dekoder MQA to całkowicie nowa technologia, która kontroluje przebiegi analogowe z precyzją do 5 mikrosekund i odtwarza dźwięk w sposób, który jest postrzegany jako możliwe najbliższy oryginalnemu materiałowi (dla ludzkiego słuchu). Co więcej, algorytm kompresji o wysokiej wydajności sprawia, że ogromne pliki audio Hi-Res są kompaktowe, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się źródłami dźwięku Hi-Res niezależnie od szybkości połączenia internetowego.

Oprócz konwencjonalnych kodeków SBC i AAC, NT-505 obsługuje również kodek LDAC ™ (transmisja audio 24/96 Hi-Res) oraz kodek Qualcomm®, aptX ™ HD, wykorzystujący transmisję w formacie 24/48. Umożliwiają one bezprzewodowe odtwarzanie list odtwarzania na smartfonie i tablecie.

Port USB na panelu przednim umożliwia odtwarzanie formatów audio Hi-Res, w tym DSD128 (5,6 Mhz) i PCM 24/192.

Zamiast odnosić się do niestabilnego i zakłócanego zegara taktującego komputera podczas odtwarzania dźwięku USB, dokładniejszy wbudowany zegar generuje bardzo precyzyjny sygnał oscylatora kwarcowego klasy audio o niskim poziomie zakłóceń fazowych do asynchronicznego transferu w trybie USB. NT-505 obsługuje dwa zegary pokładowe wyłącznie dla częstotliwości próbkowania 44,1 kHz i 48 kHz oraz stosuje odpowiednią przychodzących sygnałów cyfrowych - które są wielokrotnościami 44,1k lub 48k - aby odtworzyć dźwięk identyczny z oryginałem wg eliminacji efektów jitter w sygnale audio.

Ponadto dostępne jest również wejście dla zewnętrznego sygnału zegara taktującego 10 MHz, aby zsynchronizować się z jeszcze bardziej precyzyjnym generatorem zegara głównego takiego, jak TEAC CG-10M, w celu uzyskania jeszcze lepszej jakości dźwięku.

Wykorzystując algorytm RDOT-NEO (Refined Digital Output Technology NEO) płynny algorytm renderowania cyfrowego sygnału audio, NT-505 konwertuje sygnały cyfrowe PCM do jakości 384 kHz / 32-bit PCM i DSD 24,5 MHz. Po włączeniu funkcji konwersji usłyszysz poprawę jakości, nawet z muzyką, którą znasz.

Podczas przesyłania dużych ilości danych cyfrowych dla źródeł dźwięku Hi-Res za pomocą kabli USB przy zastosowaniu konwencjonalnego trybu transferu izochronicznego mogą wystąpić duże różnice w obciążeniach przetwarzania komputera wysyłającego i odbierającego DAC USB. Może to spowodować zanikanie dźwięku i inne problemy. Dzięki technologii transmisji USB - nazwanej „Bulk Pet” - stała ilość danych jest przesyłana w sposób ciągły, wyrównując obciążenie przetwarzania na obu urządzeniach i przyczyniając się do stabilnej transmisji danych. Zmiana obciążenia komputera wpływa bezpośrednio na jakość dźwięku, więc użytkownicy mogą wybrać ustawienie (z czterech trybów transmisji).

NT-505 wyposażono w dwa rodzaje filtrów DSD i pięć typów filtrów cyfrowych PCM, umożliwiając zastosowanie filtra, który najlepiej pasuje do formatu pliku lub typu słuchanej muzyki. Filtr można przełączyć za dotknięciem przycisku na pilocie.

W celu stłumienia zakłóceń między sekcją cyfrową i analogową, NT-505 wykorzystuje niezależne zasilanie i obwód masy, co eliminuje zakłócenia krzyżowe w ścieżce sygnału, w której łączą się sekcje cyfrowe i analogowe. Na wejściu zastosowano izolator cyfrowy w celu wyeliminowania szumów pochodzących z jakichkolwiek podłączonych źródeł cyfrowych, w tym szumów z komputera przez USB, linię zasilającą i ścieżkę uziemienia. Ten obwód izolacyjny również powoduje znaczną poprawę stosunku sygnału do szumu, a także końcowej jakości dźwięku.

W NT-505 zastosowano dwa duże rdzenie toroidalne transformatorów mocy o dużej pojemności dające stabilnie zasilanie prądem indywidualne dla lewego i prawego kanału. To znaczy na żaden kanał nie będą miały wpływu zmiany w poborze mocy drugiego kanału podczas przetwarzania cyfrowego. Dalsze ulepszone obwody wyjścia analogowego.

Sercem sekcji analogowej jest obwód wzmacniacza buforowego TEAC-HCLD (High Current Line Driver) zaprojektowany w celu zwiększenia zasilania prądem. Każdy kanał wykorzystuje dwa identyczne wzmacniacze buforowe, które przetwarzają napęd różnicowy dla zbalansowanego wyjścia i napęd równoległy dla niesymetrycznego wyjścia. Zwiększając prąd zasilania bufora wzmacniacza, analogowy sygnał audio jest przekazywany do następnego etapu bez utraty dynamizmu.

NT-505 jest również znakomitym przedwzmacniaczem dzięki połączeniu znakomitych właściwości przetwarzania analogowego, szerokiego zakresu wejść analogowych / cyfrowych oraz wyjść XLR o stałym / zmiennym poziomie (zbalansowane) i RCA (niezbalansowane). Wokół NT-505 można stworzyć pełny system hi-fi ze wzmacniaczem stereo / parą monofonicznych wzmacniaczy mocy i głośnikami podłogowymi lub uproszczony system oparty na parze aktywnych głośników. TEAC-QVCS (Quad Volume Control System) to precyzyjny system regulacji głośności wbudowany w sekcję przedwzmacniacza. Ten obwód wykorzystuje cztery zestawy wzmacniaczy o zmiennym wzmocnieniu kontrolujące głośność dla lewego, prawego, dodatniego i ujemnego (L +, L–, R +, R-). Każdy wzmacniacz o zmiennym wzmocnieniu znajduje się na uproszczonej ścieżce sygnału, która pomaga wyeliminować zakłócenia poprzez tworzenie krótszej ścieżki sygnału. Ponadto TEAC-QVCS zapewnia precyzyjną kontrolę głośności w odstępach co 0,5 dB w trybie wyświetlania „dB”, lub 100 kroków w trybie wyświetlania „krokowego”.

Zastosowanie TEAC-HCLD (który zawiera cztery tranzystory wyjściowe w każdym z lewego i prawego kanału) do wzmocnienia słuchawek zapewnia doskonałą jakość dźwięku dzięki konwencjonalnemu stereofonicznemu gniazdku TRS 1/4 ”. Poprzez równoległe sterowanie tymi tranzystorami, gdy podłączone są to słuchawki z pojedynczym wtykiem, do słuchawek można dostarczyć silniejszą moc sterującą niż zapewniają konwencjonalne wzmacniacze słuchawkowe. W konwencjonalnym słuchaniu przez słuchawki niniejsze urządzenie jest skonfigurowane do działania w klasie A, mimo że nominalnie jest wzmacniaczem klasy AB. NT-505 pozwala wydobyć potencjał każdego typu słuchawek, w tym słuchawek o wysokiej impedancji 600Ω. Ponadto tryb zasilania z oddzielnym uziemieniem całkowicie oddziela uziemienie kanałów po lewej i prawej stronie z sekcji wzmacniacza do gniazd wyjściowych. Znacznie poprawiona separacja kanałów, która jest kluczowa dla odsłuchu w słuchawkach zapewnia czystą scenę dźwiękową z dobrą przejrzystością.

Wysokokontrastowy, pełnopunktowy wyświetlacz OLED (organiczny wyświetlacz EL) z 4-stopniowym ściemniaczem, zapewnia znakomitą czytelność informacji. Duży rozmiar czcionki pozwala w łatwy sposób zweryfikować poziom głośności, źródło sygnału wejściowego i inne informacje, nawet gdy siedzisz w pewnej odległości od urządzenia.

Podobnie jak w przypadku udanej serii Reference 503, NT-505 wykorzystuje panele ze stopu aluminium - w tym kultowe boczne pręty ochronne - i solidną metalową obudowę o niewielkich wymiarach kartki A4* który całkowicie pasuje do serii 500 i nowego generatora zegara taktującego CG-10M. W pełni metalowa konstrukcja jest nie tylko piękna, ale także funkcjonalna. Jest bardzo skuteczna w izolowaniu obwodów wewnętrznych od szumu elektromagnetycznego.

NT-505 jest wyposażony w zbalansowane i niezbalansowane analogowe wyjścia audio. Para złączy XLR i kolejna para złączy RCA - każde pozłacane - są ułożone symetrycznie na zewnątrz, wskazując na podwójny układ monofoniczny w środku i umożliwiając szeroki zakres możliwych konfiguracji. Szeroko rozstawiony układ dla gniazd RCA zawiera profesjonalnej jakości korki z muszlami o dużej średnicy. NT-505 posiada łącznie 5 wejść cyfrowych: USB audio, koncentryczne, optyczne na tylnym panelu i kombinowane gniazdo na przednim panelu (dla koncentrycznego i optycznego, obsługujące sygnał PCM 24/192 i DSD64 w formacie DoP).

Za pośrednictwem oprogramowania TEAC HR Audio Player dla systemów Windows i Mac można obsługiwać formaty Hi-Res nowej generacji, DSD512 (22,5 MHz) i PCM 768 kHz / 32-bitowe. To oprogramowanie zapewnia najlepszą jakość odtwarzania z dowolną kombinacją formatu audio i konfiguracji komputera za pośrednictwem pojedynczego kabla USB. Wszystko, co użytkownik musi zrobić, to wybrać NT-505 z rozwijanego menu urządzeń wyjściowych w oprogramowaniu. Aplikacje odtwarzającą TEAC HR można pobrać ze strony internetowej TEAC i jest bezpłatna.

Aplikacja obsługuje formaty audio Hi-Res do 5,6 MHz DSD i 192 kHz PCM na iOS i urządzenia z systemem Android pozwalając na sterowanie odtwarzaniem strumieniowym muzyki z urządzenia, NAS, komputera i Internetu wraz z bogatymi informacjami graficznymi, takimi jak okładki albumów.

Teac

Specyficzne kody

Komentarze

Napisz swoją opinię

Teac NT-505

Urządzenie wyjęte z kartonu, w celach ekspozycyjnych

NT-505 to flagowy podwójny monofoniczny przetwornik cyfrowo-analogowy USB

Napisz swoją opinię