Teac AP-505

6 699,00 zł
Brutto

Stereofoniczna końcówka mocy TEAC AP-505

Urządzenie wyjęte z kartonu, w celach ekspozycyjnych

Kolor
Ilość

Ultrakompaktowy stereofoniczny wzmacniacz mocy, zasilany przez technologię Hypex Ncore, zaprojektowany do pracy w trybie Bi-amping lub w trybie BTL(Bridge Tied Load / Bridged)

AP-505 to wszechstronny stereofoniczny wzmacniacz mocy oparty o wysokowydajny, dostrojony w TEAC moduł wzmacniacza mocy Hypex Ncore, mieszczący się w kompaktowej i eleganckie obudowie. Oprócz konwencjonalnej pracy stereo AP-505 zdolny jest do pracy w trybach bi -amp i BTL (Bridge Tied Load / Bridged), wytwarzając maksymalnie 115 W + 115 W mocy wyjściowej w trybach stereo / bi-amp i 220 W w trybie BTL / trybie zmostkowanym. Jego sercem jest moduł wzmacniacza mocy Ncore, wyprodukowany przez firmę Hypex z Holandii i specjalnie dostrojony przez zespół iżnynierów TEAC w celu uzyskania doskonałej jakości dźwięku. Lekkie panele ze stopu aluminium pokrywają solidną stalową obudowę na zewnątrz. Para dużych potencjometrów na panelu przednim dodaje klasy urządzeniu, gdy wzmacniacz działa, podczas gdy zgłoszone do opatentowania podstawki TEAC ’Pin-point’, umieszczone w trzech strategicznych pozycjach na spodzie urządzenia, dodają pomagają stworzyć bardziej szczegółowe i stabilne brzmienie. Najnowsza technologia wzmacniacza Hypex Ncore dostrojona przez TEAC wykorzystuje wysokowydajny, energooszczędny moduł wzmacniacza mocy Hypex Ncore, który wytwarza 115 W + 115 W w trybach stereo / bi-amp lub 220 W w trybie BTL. Moduł, który przeszedł obszerne testy odsłuchowe, zanim został starannie dostrojony i dopracowany przez naszych inżynierów, z łatwością napędza szeroką gamę głośników, zapewniając wszystko, od pianissimo do fortissimo i wszystko pomiędzy. Innymi słowy, poprawnie odtwarza dynamikę muzyki realnej. 

Każdy panel zewnętrzny - z przodu, u góry i po bokach - jest wykonany z wysokiej jakości stopu aluminium, solidnie przymocowanego do wytrzymałej stalowej ramy nośnej. Ta metoda konstrukcji pomaga zredukować przenoszenie drgań mechanicznych, zapewniając, że każdy pojedynczy element wewnątrz urządzenia może optymalnie pracować. Dzięki kompaktowym wymiarom AP-505 łatwo mieści się w nowoczesnych wnętrzach, w których ważna jest oszczędność miejsca, na przykład na biurku. Jest to wyraźne przeciwieństwo większości konwencjonalnych wzmacniaczy mocy obsługujących bi-amp / BTL, które są zwykle nieporęcznymi jednostkami zajmujących dużo miejsca.

Dzięki zastosowaniu w pełni zbalansowanego obwodu od sekcji wejściowej do stopnia wyjściowego, AP-505 utrzymuje sygnał audio w możliwie najczystszej postaci, gdy przechodzi przez wzmacniacz. Rezultatem jest wyjątkowo niski poziom zniekształceń i doskonały stosunek sygnału do zakłóceń (wspomagany przez skuteczną eliminację szumów w trybie wspólnym).

Na etapie wejściowym, gdzie jakość dźwięku jest zasadniczo zdefiniowana, stosowane są wysokiej jakości podwójne wzmacniacze operacyjne MUSES8820E zarówno dla wejść XLR, jak i RCA. W sekcji zasilania stopnia wejściowego, oba obwody kondensatorów lewego i prawego kanału są całkowicie niezależne od transformatora mocy i wykorzystują cztery kondensatory o dużej pojemności 4700 μF na każdym kanale (w sumie 8), zapewniając wyraźną separację sceny dźwiękowej. między kanałami. W sekcji wejściowej XLR dobrze zaprojektowany obwód zapewnia doskonałą integralność sygnału, częściowo dzięki wyeliminowaniu kondensatorów sprzęgających, które często mogą tracić informacje audio, gdy przechodzi przez nie sygnał.

W zasilaczu AP-505 wykorzystuje transformator z rdzeniem toroidalnym o dużej pojemności z diodami Schottky'ego w obwodzie prostowniczym. W przeciwieństwie do tradycyjnych diod, diody barierowe Schottky'ego redukują zakłócenia kondensatorów prowadząc do „czystszego” zasilania i dostarczania bardziej stabilnego prądu.

AP-505 wyposażono w oczekujące na opatentowanie podstawki ’Pin-Point’ firmy TEAC. Składają się one z dwóch oddzielnych metalowych sekcji w zintegrowanej obudowie. Jedna ma szpiczastą górę i jest przymocowana do spodu obudowy, a druga to podstawa w kształcie miski, która zwisa ze szpiczastej sekcji, z miseczką w kształcie kołnierza, aby uprościć instalację. Dzięki unikalnej konstrukcji podstawki ’Pin-Point’ znacznie minimalizują wibracje i rezonans dzięki temu, że urządzenie jest podparte tylko w trzech punktach o bardzo małej powierzchni styku. Taki układ redukuje zmętnienie średnich i niskich częstotliwości, poprawiając scenę dźwiękową i wzmacniając drobne szczegóły dźwięku. * Japońskie patenty o numerach 4075477 i 3778108

Nie ma sensu projektować wzmacniacza, który zapewni doskonały dźwięk do pary głośników, ale który sam generuje rozpraszający hałas podczas pracy wentylatora chłodzącego. Od samego początku nasi inżynierowie byli zdeterminowani, aby zastosować obwód i układ, który pozwoliłby na wystarczające naturalne chłodzenie, który pozwoliłby na stworzenie kompaktowego, ale mocnego wzmacniacza, który nie wymagałby pomocy wentylatora chłodzącego.

Analogowe mierniki poziomu na panelu przednim poruszają się w odpowiedzi na poziomy sygnału, dając przyjemne wizualnie potwierdzenie, że wzmacniacz wykonuje swoją pracę. Cztery stopnie intensywności podświetlenia (jasny, średni, przyciemniony) pozwala użytkownikom dostosować intensywność podświetlenia potencjometrów do własnych preferencji. Oczywiście, nawet jeśli podświetlenie jest wyłączone, a ruch miernika został wyłączony, nadal możesz stwierdzić, że urządzenie jest włączone ... sprawdzając położenie wyłącznika zasilania!

Teac

Specyficzne kody

ean13
4907034222452
Nowy produkt

Komentarze

Napisz swoją opinię

Teac AP-505

Stereofoniczna końcówka mocy TEAC AP-505

Urządzenie wyjęte z kartonu, w celach ekspozycyjnych

Napisz swoją opinię